๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
» Otkrivena lista međunarodnih sponzora DAIŠ-a
Thu Dec 01, 2016 3:16 pm by Donaton

» Šehadet osmog šiitskog imama
Tue Nov 29, 2016 6:48 pm by Donaton

» Bošnjačke basme i bajalice
Tue Nov 29, 2016 6:32 pm by Donaton

» Fear and evil eyes in Bosnian folk medicine
Tue Nov 29, 2016 4:40 pm by Donaton

» Mitologija Bosne i Hercegovine
Mon Nov 28, 2016 2:59 pm by Donaton

» Za liječenje grla
Mon Nov 28, 2016 9:35 am by Emina

» Proročanstvo bosanskih predaka
Mon Nov 28, 2016 9:14 am by Donaton

» Preseljenje na Ahiret plemenitog Poslanika s.a.v.s. i šehadet imama Hasana, mir Božiji njemu
Sun Nov 27, 2016 6:14 pm by Donaton

» Balkanski Bogumili
Sat Nov 26, 2016 6:28 pm by Jasim

December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Statistics
We have 477 registered users
The newest registered user is royanson

Our users have posted a total of 19493 messages in 1699 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Bosnian mythology
Pohvala od forumaša
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Najdraži postovi i teme
Vaša pitanja?
Zanimljivi linkovi i web stranice
Top posting users this week
Donaton

Melina

Emina

mnm

Amira

Sibila

Sihirbaz

Fata od zlata

Soraya

Delisia

Keywords
ljubavna gatanje skidanje svijecama ljubav Spell karte Jinn spells krug ciganske tilsum dove black kalendar Novac venerin falanje ljubavne dzin lenormand talisman pecat sihir crnom magic

Share | 

12. godišnjica prvog ukopa žrtava u Srebrenici

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Donaton
Admin

Broj komentara : 2898
Mjesto : هللا ءاش ام

PostSubject: 12. godišnjica prvog ukopa žrtava u Srebrenici   Tue Mar 31, 2015 3:28 pm

U Memorijalnom centru u Potočarima danas je obilježena 12. godišnjica prvog ukopa žrtava genocida u Srebrenici kada je ukopano 600 ubijenih u julu 1995. godine, javlja Anadolu Agency (AA). U Memorijalnom centru u Potočarima su se okupile majke i supruge koje  su na današnji dan ukopale svoje najmilije. Učenjem Fatihe počast nevino stradalim su odali i načelnik Općine Srebrenica Ćamil Duraković i drugi predstavnici lokalnih vlasti, a Potočare su danas posjetile mnoge grupe iz Italije, Njemačke, Danske i Velike Britanije.

Hurija Latifović svake godine na ovaj dan dolazi na mezarje u Potočarima. Ovdje su joj ukopani sin i brat. Tuga koja nikad neće prestati danas je i još izraženija.

"Nikad neću ovo propustiti, niti mogu jer ne mogu nikad propustiti te dane koje sam provela ovdje. Suprug mi je sve govorio da ga ostavim ovdje, nisam ga nikad htjela ostaviti", rekla je Latifović.

Šuhra Sinanović je u julu '95. godine izgubila 23 člana porodice. Na ovom mjestu prije 12 godina ukopala je muža i još šest članova svoje porodice. Još traga za pet članova.

"Kako ću se osjećati poslije 12 godina, to je ista bol koja ne prestaje, to se ne može promijeniti ni za 120 godina. To nije nešto što se može izbrisati gumicom. Ta bol i tuga za najmilijim nikad neće prestati", rekla je Sinanović.

Proces identifikacije je otežan. Mnoga tijela su pronađena nekompletna i zbog malog procenta kostiju nije moguće vršiti ukop. Kada Hotić je na današnji dan prije 12 godina ukopala muža.

"Mnogi još nisu ukopani i zato hvala Bogu da je moj muž pronađen. Moj brat Ekrem, moj sin Samir, mog muža brat Naser i moj brat Mustafa, svi su ovdje u ovom mezarju. Mnogobrojna moja rodbina je ovdje. Mnogi se još vode kao nestali. Jer iako im nije bilo života neka bar budu dostojanstveno ukopani. Nakon pronalaska i ukopa nastaje neko olakšanje, prekidanje neizvjesnosti. Najgora je opcija ne pronaći nekoga, a znaš da ga nema", rekla je Hotić.

Prije 12 godina izvršen je prvi ukop žrtava. U julu mjesecu iste godine ukopane su 282 žrtve, a u septembru mjesecu, kada je i zvanično otvoren Memorijalni centar u Potočarima mir je pronašlo još 107 žrtava genocida. Do sada je u Memorijalnom centru Potočari sahranjeno 6.241 ubijenih.
Back to top Go down
View user profile

12. godišnjica prvog ukopa žrtava u Srebrenici
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1