๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
» Misteriozna Bosna i Hercegovina – između legendi i stvarnosti
Yesterday at 11:17 pm by Donaton

» Kamen u bubregu
Fri Jan 20, 2017 3:37 pm by Jasminka

» Šamanizam i hazreti Fatime
Thu Jan 19, 2017 1:44 pm by Donaton

» Za liječenje grla
Wed Jan 18, 2017 6:40 pm by Ariana

» Facebook i magija
Wed Jan 18, 2017 3:23 pm by Sadaka

» U Tuzli rođena beba đavo: Zbog prisustva šejtana prebačena u Ameriku!
Tue Jan 17, 2017 8:42 pm by sun ayla

» Za poslušnost džina
Mon Jan 16, 2017 8:48 pm by Artemida

» Čaj za izbacivanja viška tečnosti
Mon Jan 16, 2017 9:03 am by Emina

» Stefan Schwarz: BiH se mora okrenuti Evropi, a ne Turskoj
Sun Jan 15, 2017 7:01 pm by Donaton

January 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistics
We have 492 registered users
The newest registered user is Izgubljena86

Our users have posted a total of 19830 messages in 1758 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Magija & Uvod
Mitologija Bosne i Hercegovine
Ljubavni sihir sa 41 zrno graha
Bosnian mythology
Pohvala od forumaša
Introduction to Lenormand Cards and Lenormand Card reading
Top posting users this week
sun ayla

BOLTHORN VELES

Donaton

Jasminka

Geron

Artemida

Ariana

ferka

Fata od zlata

Šansel

Keywords
kalendar skidanje gatanje ciganske ljubavne spells karte talisman magic dzin black ljubav Karin sihir falanje tilsum Spell ljubavna dove svijecama venerin crnom bajalice pecat Novac Jinn

Share | 

Magija - odgovor za sve?

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
petros

Broj komentara : 84

PostSubject: Magija - odgovor za sve?   Mon May 04, 2015 6:30 am

Većina ljudi generalno ima potpuno pogrešno mišljenje o magiji naivno vjerujući kako im ona može rješiti svaki problem. Bolje rečeno, ljudi očekuju da im magija ispravi sve njihove pogreške koje rade: loši roditelji očekuju da im čarolije i tilsumi poprave ponašanje djece, njihove ocjene, učine ih poslušnim, supružnici žele bez imalo truda i osobnog angažmana da imaju vjerne partnere, koji ih puno vole, ili da natjeraju nekog da ih voli, ili pak ljudi, koji su uglavnom lijeni ili nekvalificirani, da dođu do dobrih radnih mjesta, itd. 
Naravno, nisu za takav stav prema magiji krivi samo "obični" ljudi već i oni koji se bave magijom, najviše šarlatani, čija je primarna misao vodilja da prevare što više ljudi upravo na gore navedenim problemima. 

Zbog toga treba naglasiti da magija ne može i ne smije rješavati ljudske probleme već samo one koje su izazvani crnom magijom, susretom sa demonima i slično. Obični ili svakodnevni problemi su nešto sa čime se svaki čovjek treba i mora nositi. Istina, tilsumi i čarolije tu mogu na neki način stimulisati energiju ali ne i rješiti neki problem, jer bi to bilo potpuno pogrešno iz više razloga.
Zbog toga je dobro, čak preporučljivo, kada ste u nekom problemu kojem ne vidite izlaz, a to su ponajviše emotivni problemi, da se konsultujete sa nekim ko može "vidjeti" mogući rasplet te priče, ali bude li on nepovoljan, nemojte uzimati ljubavnu magiju kao rješenje jer tako blokirate svoj život i osuđujete sami sebe na propast. Vrlo često je dobro kontrolisati svoj ego i uzdići se iznad površnosti, pustiti od sebe sve ono što nam stvara nemir i izbacuje nas iz normalnog kolosijeka.  Ne kaže se uzalud" od nameta nema selameta" ili u prijevodu od svega onog što se forsira nema koristi.

Zapamtite - nema lakih i jednostavnih rješenja! Za neke će vam stradati ponos, za druge novčanik a za treće ćete se morati namučiti. Ali sve je to život a upravo je on vječiti učitelj! Zbog toga uvijek kažem da se ljudi onoliko bave sami sa sobom koliko uzalud potrate vremena na bavljenje tuđim beznačajnim životima bili bi ne samo veseliji i zdraviji već i puni mira i unutrašnje harmonije.
Back to top Go down
View user profile
Sihirbaz

Broj komentara : 68

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Mon May 04, 2015 7:33 am

E to je tacno! Ljudi misle da magija moze sve rjesiti i da se to sve rješi za jako male pare.
Obicno prodaju pricu kako ih je neko vec zeznuo,uzeo im pare pa sad oni ne vjeruju (ali i dalje hoce da im se magija radi?) ali ovaj put ti napravi pa ako bude djelovalo ja cu platiti???!!! Haha
Njih uopste i ne zanima sta se sve mora napraviti za magiju,koliko to trazi vremena a bogme i rekvizita. I jos kojecega.
Drugo,tacno je magija neke probleme ne moze rjesiti i da ljudi trebaju biti puno samokriticni i ponasati se odgovornije.
Back to top Go down
View user profile
Fata od zlata

Broj komentara : 901
Mjesto : Što ne mogu ja bez straha poginuti od sevdaha

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Fri May 08, 2015 5:16 am

Rekla bi da ima bezobrazluka sa obje strane jer ovi što nude magijske usluge poturaju kopirane tilsume i hamajlije ili nešto baju što nema nikakvog efekta a ovi što traže njihove usluge sve bi džaba ili za male pare a očekuju velike rezultate.Naravno,oni kad pričaju pare nisu nikakav problem ali samo u teoriji hehe ali kad ih treba dati onda se natežu ko da će srati kako kaže ovaj jedan moj prijatelj.
Back to top Go down
View user profile
idana

Broj komentara : 16

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Thu Aug 20, 2015 9:23 am

pozdrav ljudi, nova sam ovdje i jako mi je zanimljivo citati o svemu sto pisete, jer dosta toga licno prozivljavam. Imam veliki problem sa magijom,i vec duze vrijeme pokusavam da se izborim s tim..nadam se da cu uspjeti ovaj put. Da li mi neko moze reci kako djeluju zapisi, nakon koliko vremena dodje do rezultata..i da li neko zaista ima iskustva sa ljubavnom magijom, tj da li neko zna djeluju li zapisi za vracanje voljene osobe, jel to nekom jos uspjelo??? (veza je pukla zbog magijskog djelovanja tj sihira trece osobe)!? hvala
Back to top Go down
View user profile
idana

Broj komentara : 16

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Sat Aug 22, 2015 11:36 am

ljudi pomozite....ima li iko da mi moze odgovoriti molim vas!!!!
Back to top Go down
View user profile
Znjora

Broj komentara : 2

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Tue Sep 29, 2015 12:14 am

Menne isto zanima odgovor na pitanje - ljubavne magije, vraćanje voljene osove "vezivanjem"???
Back to top Go down
View user profile
Emina

Broj komentara : 491

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Thu Nov 10, 2016 2:56 pm

Neki dan me prijateljica pitala znam li nekog hodžu ili babu da joj napravi ljubavnu magiju za nekog tipa sa kojim je bila a on se slabo javlja. Priznajem da me to pitanje pomalo iznenadilo pošto, iako vjerujem u moć magije, mislim da je ljubav nešto što ili je ima ili je nema, i najzad najljepša je ljubav ona spontana i od srca. Rekla sam joj da ne bi ništa poduzimala već pustila vremenu i tom tipu. Ako mu nešto znači javiće se a ako ne onda i ne treba.
Nadam se da će poslušati moj savjet Smile
Back to top Go down
View user profile
Ariana

Broj komentara : 47

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Thu Nov 17, 2016 7:23 pm

Ne vjerujem u ljubavnu magiju ne znam zašto ali nepojmljivo mi je da se ljubav može izazvati čarolijama scratch
Back to top Go down
View user profile
Siana

Broj komentara : 58
Mjesto : Gdje je ševa samo ptica

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Fri Dec 16, 2016 7:19 am

Emina imam ti i ja slicnu situaciju Smile Jedna moja prijateljica koja voli u životu sve komplicirati i sama sebi stvarati probleme ima muža u zatvoru i to za nju navodno znači da će se razvesti (iako mu ide u posjetu i čuju se telefonski)pa zabrijala si u glavi da joj treba ljubavna magija da si sredi nekog tipa??!!!
U osnovi sam protiv ljubavne magije-"od nameta nema selameta"-i mislim da se tako ne rješavaju stvari.
Ona za sebe tvrdi da je nesretna u ljubavi sto i jeste ali joj ja zato kažem: a zašto si ne naručiš onaj tilsum za otvaranje ljubavna sreće? Već ako tražiš magijsko rješenje neka ono bude praktično i neka cilja u srž problema. Površnim zaglađivanjem ne rjesava se ništa vec samo onim dubinskim.
Ne znam zašto ljudi općenito sebi uzimaju za pravo da mogu nekom raditi magiju bilo onu crnu ili ljubavnu jer obje se baziraju na sili i zašto ljudi rade drugima ono sto ne bi dali da oni rade njima?
Nisam nikakav moralista ali prava je istina da vecinu si problema stvorimo sami i da je njihovo rješenje u nama samima. Ne trebaju tu nikakve magije već samo da se spustimo na zemlju i priznamo sami sebi da gubimo kontakt sa realnošću.
Čula sam jednom ili pročitala da ljubavna magija djeluje samo na osobu kojoj se već sviđate, koliko toliko, ali nikako na osobu koja je od početka nezainteresirana ili voli nekog drugog. I kažem joj to a ona će: pa ja se njemu sviđam već odavno!
I u čemu je onda problem? Ne treba ti magija za njega već samo koji susret ili dopisivanje! Odgovor je bio - studljiva sam! (Moš'misliti!!!).
Naravno da laže heheh ali prosto je fascinantno koliko je tvrdoglava i praznoglava. I onda sam skontala da se upravo takav profil ljudi lijepi za hodže i vračare koji im naravno ne mogu pomoći ali mogu bar novčano olakšati Smile
Citirat ću za kraj nečiju izjavu čijeg se autora ne mogu sjetiti;
Ljubav je magija sama po sebi i nju čovjek osjeća ili ne...sve drugo je samo prazna prica!
Back to top Go down
View user profile
Beba

Broj komentara : 303
Mjesto : Novi Pazar

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Fri Dec 16, 2016 9:13 am

Od detinjstva slušam priče o magiji, hodžama, hamajlijama, urocima i sijasetu drugih stvari i mada me to oduvek fasciniralo nisam nikad poželela nekom napraviti magiju.
Nisam takva osoba! Nema to veze sa moralom, karakterom ili kućnim odgojem. Pristalica sam toga da ljubav mora biti obostrana i od srca pa koliko potraje nebitno ali dok traje da je "ono pravo" Smile
Znam i ja puno osoba koje misle da će im vradžbine nešto rešiti i naterati nekog ko ih ne voli da zavoli. To je tako tužno i jadno.
Citirat ću ono što je šansel ili neka druga jednom napisala:

TANKA JE CRTA IZMEĐU LJUBAVI I GUBITKA VREMENA!!!

Smile Smile Smile Smile

Rajo, volite i budite voljeni ali onako od srca i duše. Svet je lep kada sanjamo, ajde zajedno da sanjamo...
Back to top Go down
View user profile
Soraya

Broj komentara : 580
Mjesto : Fight for your life!

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Fri Dec 16, 2016 10:54 am

Tačno tako Beba Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Magija - odgovor za sve?   Today at 7:01 am

Back to top Go down