๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Statistics
We have 477 registered users
The newest registered user is royanson

Our users have posted a total of 19517 messages in 1705 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Bosnian mythology
Pohvala od forumaša
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Najdraži postovi i teme
Vaša pitanja?
Zanimljivi linkovi i web stranice
Top posting users this week
Donaton

Jasminka

Emina

Delisia

Šansel

ferka

petros

Anonimus

Mostarac

Keywords
spells ljubavna tilsum Spell pecat dove magic Jinn lenormand sihir skidanje black Novac falanje gatanje ljubavne karte ciganske kalendar krug talisman svijecama crnom ljubav dzin venerin

Share | 

Aida Begić: Tragam za ljepotom, a ona je upravo u našim divnim, jakim ženama

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Donaton
Admin

Broj komentara : 2902
Mjesto : هللا ءاش ام

PostSubject: Aida Begić: Tragam za ljepotom, a ona je upravo u našim divnim, jakim ženama   Mon Aug 17, 2015 4:24 am

Proslavljena bh. rediteljica Aida Begić priprema novi filmski projekat - u pitanju je film "Balada", čije snimanje počinje sljedeće godine, a koji će rediteljica predstaviti u okviru ovogodišnjeg programa CineLink Sarajevo Film Festivala.

U intervjuu koji je dala za portal Klix.ba, rediteljica Begić je film opisala kao priču o ljubavi u doba apokalipse.

"Bosna je danas postapokaliptična zemlja, a ja kroz ovaj film pokušavam naći tragove ljubavi i odgovoriti na pitanje kako ta ljubav može opstati u vrijeme svih ovih užasa. Tragam za ljepotom, a mislim da je ta ljepota upravo u ženama", kazala je Begić za Klix.ba.
Ona je dodala kako se godinama bavi ženama u ovoj zemlji , jer smatra da dosta ženskih glasova nedostaje, a mnogo ženskih priča nije ispričano.

"To je jedna čarolija, nešto fascinantno što me drži i održava, što mi ne da da pokleknem iako je situacija u kinematografiji katastrofalna i iako su prepreke nevjerovatne. Ja kad vidim te žene, te naše jake, fantastične i divne žene na terenu, one mi daju volju i obavezuju me da ispričam njihove priče", navodi rediteljica i dodaje kako trenutno radi priču o poziciji žene koja je razvedena ili udovica.

"Njihove situacije su jako teške, ova sredina ne prepoznaje i ne prihvata ženu kojoj se dogodila tragedija, ona je gotovo uvijek izložena diskriminaciji. I kad vidim koliko su one lijepe i jake, te odakle crpe snagu uopšte da prežive, ja imam volju da radim i da se čitav svoj život bavim tim damama za koje mislim da su najljepši aspekt i segment ovog prostora u kojem živimo", kaže Begić.
Back to top Go down
View user profile

Aida Begić: Tragam za ljepotom, a ona je upravo u našim divnim, jakim ženama
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1