๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
» Otkrivena lista međunarodnih sponzora DAIŠ-a
Thu Dec 01, 2016 3:16 pm by Donaton

» Šehadet osmog šiitskog imama
Tue Nov 29, 2016 6:48 pm by Donaton

» Bošnjačke basme i bajalice
Tue Nov 29, 2016 6:32 pm by Donaton

» Fear and evil eyes in Bosnian folk medicine
Tue Nov 29, 2016 4:40 pm by Donaton

» Mitologija Bosne i Hercegovine
Mon Nov 28, 2016 2:59 pm by Donaton

» Za liječenje grla
Mon Nov 28, 2016 9:35 am by Emina

» Proročanstvo bosanskih predaka
Mon Nov 28, 2016 9:14 am by Donaton

» Preseljenje na Ahiret plemenitog Poslanika s.a.v.s. i šehadet imama Hasana, mir Božiji njemu
Sun Nov 27, 2016 6:14 pm by Donaton

» Balkanski Bogumili
Sat Nov 26, 2016 6:28 pm by Jasim

December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Statistics
We have 477 registered users
The newest registered user is royanson

Our users have posted a total of 19500 messages in 1699 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Bosnian mythology
Pohvala od forumaša
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Najdraži postovi i teme
Vaša pitanja?
Zanimljivi linkovi i web stranice
Top posting users this week
Donaton

Melina

mnm

Emina

Amira

Riyana

Siana

Sibila

Sihirbaz

habanera

Keywords
gatanje sihir talisman pecat karte lenormand kalendar crnom ciganske falanje magic dove tilsum svijecama krug black ljubav Jinn ljubavne dzin Spell ljubavna skidanje Novac spells venerin

Share | 

Najdraži postovi i teme

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Mostarac

Broj komentara : 331

PostSubject: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 7:29 am

Dosjetio sam se da otvorimo ovu temu kako bi mogli svi napisati koje teme najviše volimo posjećivati i čitati Very Happy

Moje najdraže su

Mahaluša (sve)
Mitologija Bosne i Hercegovine
Kako se otkriva crna magija?
Čitaonica
Back to top Go down
View user profile
Sibila

Broj komentara : 712
Mjesto : Sanski Most

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 8:51 am

A moji ovi: Vještičarstvo Very Happy Falanje-ogledanje Very Happy Etnologija BiH Very Happy i naravno Mahaluša Cool
Back to top Go down
View user profile
Šansel

Broj komentara : 2254
Mjesto : Sex is one of the nine reasons for reincarnation. The other eight are unimportant! - Henry Miller

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 9:31 am

Iskreno, meni su skoro sve teme i postovi dobri. Naravno da imam svoje favorite poput teme o gatanju, teme o vješticama i mahaluše Smile
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

Broj komentara : 2898
Mjesto : هللا ءاش ام

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 11:08 am

Tema za pohvalu samo ja ne mogu ništa napisati jer bi bio previše pristran heheheh
Back to top Go down
View user profile
Senad

Broj komentara : 278
Mjesto : mračne havaje

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 3:35 pm

ZAPISI,HAMAJLIJE I VEFKOVI (još čekam neke odgovore) onda SVIJET MAGIJE pa Mračne Havaje i na kraju Mahaluša!
Back to top Go down
View user profile
Senad

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 3:36 pm

i Etnologija BiH bounce
Back to top Go down
View user profile
Artemida

Broj komentara : 567
Mjesto : Kranj

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 14, 2013 9:14 pm

Bez svake sumnje na mojoj listu najdraži tema i postova su sljedece:

1.Mahaluša
2.Falanje-ogledanje
3.Vještičarstvo
4.Svijet magije
5.Etnologija BiH
6.Čitaonica

P.S: svidjaju mi se i ostale teme ali ako bi morala izabrati posebne to bi bile gore navedene Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Soraya

Broj komentara : 569
Mjesto : Fight for your life!

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Fri Mar 15, 2013 9:53 pm

Moji favoriti su Artemida kao i tvoji samo ja bi dodala još i Zapisi i Hamajlije
Back to top Go down
View user profile
Geron

Broj komentara : 429
Mjesto : Berlin

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Thu Mar 21, 2013 6:26 am

mahalusa
etnologija BIH
svijet magije
Back to top Go down
View user profile
Sibila

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Sun Mar 24, 2013 8:21 pm

Ja bi pohvalila ovu temu za otkrivanje crne magije jer po meni predstavlja svojevrsni okultni servis,ljudi u nevolji mogu se obratiti i besplatno dobiti odgovor za koji bi im tamo neko dobro naplatio.
Svaka čast Admin cheers
Back to top Go down
View user profile
Riyana

Broj komentara : 639

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Fri May 10, 2013 6:47 pm

Mahaluša i topic o falanju Wink
Back to top Go down
View user profile
Fata od zlata

Broj komentara : 886
Mjesto : Što ne mogu ja bez straha poginuti od sevdaha

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Sun May 26, 2013 6:53 pm

Već dugo niko nije ništa pohvalio pa sam se sjetila da to učinim ja.
Ovog puta pohvaliću cio forum jer mi je kroz ovih nekoliko mjeseci prirastao srcu i osjećam se ugodno dok čitam i pišem komentare. farao
Back to top Go down
View user profile
Artemida

Broj komentara : 567
Mjesto : Kranj

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Fri Jul 12, 2013 8:41 pm

Etnologija je definitivno postala moje favorite mjesto koje najčešće pregledavam i čitam.Zahvaljujem se adminu na trudu u odabiru sadržaja Smile
Back to top Go down
View user profile
Mostarac

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Jul 31, 2013 11:44 am

Ja bi pohvalio i novi izgled foruma.Onaj prošli mi je bio monoton Wink
Back to top Go down
View user profile
Sibila

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Sun Nov 17, 2013 2:32 pm

Pohvalila bi tekstove iz Etnologije posebno o kultu zviždenjaka i kultu mrtvih.Jako zanimljivo posebno zbog toga što o tome ima jako malo informacija a da ne spominjem koji članak ili tekst.
Back to top Go down
View user profile
dzeno

Broj komentara : 65

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Nov 27, 2013 12:36 am

Ljubavni postovi su mi najdrazi nnadam se da ce mi uspet u vezi devojke :-/ :-) ako neko ima nesto u vezi ljubavi nek mi kaze taje delotvorno I brzo ?
Back to top Go down
View user profile
Vidasus

Broj komentara : 20

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Jul 02, 2014 3:57 pm

Tek sam se ukljucio na forum ali posto vec odavno pratim sta se ovdje dogadja pohvalio bi sve priloge o arapskoj magiji i zapisima.
Isto tako svidja mi se dio o bosanskoj mitologiji i ilirskim bozanstvima.
Back to top Go down
View user profile
Senad

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Tue Jun 23, 2015 8:29 am

Sviđaju mi se tekstovi o pojmu duša i smrt u bosanskoj tradiciji.Dosta dobro napisano i informativno.Ovakvih tekstova treba puno više jer nije tačno da više nema mladi ljudi koji se zanimaju za tradiciju i običaje.
Takvi postoje bez obzira što se pokušava nametnuti trend da je samo američka kultura poželjna i moderna a sve ostalo je primitivno i zatucano.
Amerika niti nema svoje kulture niti običaja jer su umjetna nacija koja na sve načine tjera svoje građane da obožavaju kult američke zastave i ona im predstavlja Boga.
A o ostalom smeću koje nam naturaju i da ne pišem.
Samo naprijed admin,yildiz i ostali:) treba nam našeg izvornog i bosanskog Smile
Back to top Go down
View user profile
Mostarac

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Tue Jun 23, 2015 8:43 am

Meni je u tekstu zanimljiv ovaj pasus:

Dok se u klasičnoj europskoj mitologiji duh, ali i duša, predstavljaju prozračnim bijelim siluetama, koje u ljudskom obliku lebde zrakom ili se naglo pojavljuju i nestaju, u bosanskoj predstavi duh najviše podsjeća na energetsku lopticu čiji oblik ima zapanjujuću sličnost sa mišom. Pojedine mitološke predaje izgled duše opisuju kao “plod jabuke” odnosno takav opis nas zapravo i asocira na svjetlosnu lopticu koja izlazi iz rupe (usta) i kreće se brzim koracima po površini, ispuštajući zvukove slične ciktanju miša. Ovakvom usporedbom stiče se dojam kako je ta energija nemirna i nervozna, odnosno neobuzdana, što dokazuje i svojim izlascima iz ljudskog tijela.

Izgled duše zapravo je slika univerzuma u malom. Oblik jabuke,loptice jako je sličan dogonskom mitu o jajetu odnosno o stvaranju svijeta kada je božanska stvaralačka sila Ama pokrenula stvaranje muškarca i žene odnosno dva duhovna principa dualizma, onoga u što su Bošnjaci bogumili vjerovali sve do srednjeg vijeka.Po tome se sasvim komotno može zaključiti koliko je drevna ilirsko-bogumilska tradicija povezana sa svim onim starim i kako čini njihov neodjeljivi dio.
Back to top Go down
View user profile
Danijel

Broj komentara : 68

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Tue Jun 23, 2015 12:08 pm

Meni se dopada uvod Smile zaista je autor teksta u pravu kada kaže da su krščanstvo i islam nametnuli apsurd. U univerzumu postoje dva glavna načela Dobro i Zlo koje su iste snage i ne može Dobro (Bog) biti jači od Zla (Sotone) jer svaka neravnoteža bi napravila kaos i taj disbalans bi narušio ravnotežu koja vlada od postanka svemira.
Zato su Bogumili bili upravu kada su vjerovali da postoje dva Boga i da mi ljudi ali i sve oko nas je rezultat djelovanja tih Bogova koji predstavljaju Život i Smrt odnosno beskonačni krug postojanja.Stoga i ne treba čuditi raširena ideja reinkarnacije među Bošnjacima u prošlosti.
Back to top Go down
View user profile
Geron

Broj komentara : 429
Mjesto : Berlin

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Jun 24, 2015 3:33 pm

I ja sam citajuci folkornu građu primjetio da se duša često mješa sa duhom jer nemoguće je da duša izađe iz čovjeka dok on spava jer svi znamo da duša izlazi samo u slučaju smrti.
Back to top Go down
View user profile
Senad

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Jun 24, 2015 3:45 pm

Malo ću skrenuti sa teme ali volio bi nešto reći o nama kao jednom malom narodu ali povijesno starom.
Bošnjaci su u jednom periodu svoje povijesti postali zabranjeni narod, prvenstveno zbog hegemonije susjedne Srbije i Hrvatske. 
Još u osnovnoj školi učili su nas da su na području Bosne nekada davno živjeli Iliri koji su nestali mada se Albanci smatraju njihovim nasljednicima?! 
Onda, tek onako površinski učili smo da su nekad bili bosanski Bogumili i Crkva Bosanska ali ne tako da je to bila potpuno neovisna crkva već nas se zavaravalo da je to bila katolička crkva itd. Toliko neistine i toliko obmanjivanja u cilju prisvajanja Bosne i bosanskog naroda a sve u cilju širenja teritorija. 
Najsmješnija stvar je kada srbi kažu za Bošnjake da su poturice a više turskog gena, a samim time izgleda i fizionomije lica, ponašanja, turcizma u govoru, jela i obicaja imaju isti ti srbi po Srbiji nego Bošnjaci u Bosni.
Ali to samo opravdava onu frazu nacionalizam-primitivizam tojest uglavnom su zadrti nacionalisti izuzetno glupi ljudi koji o povijesti nemaju pojma a kamoli o segmentima svoje kulture. Bas se nikad ne zapitaju odakle nama ovo ili ono već te stvari prihvataju zdravo za gotovo a kod drugih valjda vide sve što su oni i šta im smeta.
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

Broj komentara : 2898
Mjesto : هللا ءاش ام

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Jun 24, 2015 5:38 pm

Dragi forumaši, hvala na pohvalama i komentarima. Htio bi samo napisati sljedeće - svi znamo šta se desilo devedesetih u BiH, dogodila se agresija, smišljeni plan etničkog čišćenja i genocid, sve u režiji Beograda i JNA, a prije toga, kako je to jedan od vas napisao, mi smo bili zabranjeni narod, bez pravog imena i identiteta, sve zbog hegemonije susjednih zemalja. Sve su to nepobitne činjenice ali isto tako, mi kao nacija, moramo se okrenuti budućnosti jer u protivnom postat ćemo kao Srbi, zarobljeni u prostoru i vremenu, i vijekovima ćemo pričati o njihovim zločinima kao oni o Osmanlijama. Ne smijemo postati nipošto takvi  jer svjedoci smo da takvo mantranje i nemogućnost suočavanja sa samim sobom kad tad izrodi mnogo mržnje i želje za uništenjem nevinih. 
Mi Bošnjaci nismo krvnici i ne smijemo to nikad postati. Srbi će svojom krivnjom, poput nacista, ostati u historiji zabilježeni za sva vremena, kao narod koji je počinio genocid. I to je ono što će ih dok postoje pratiti i svjedočiti o njihovoj nečovječnosti i sposobnosti služenja Zlu.

No, postoje među tim narodom i dobrih ljudi, oni kojima duša nije zatrovana mržnjom, i koji su se uzdigli iznad seljaštva i primitivizma. Ima ih dosta i puno njih su moji a vjerovatno i vaši prijatelji. Zato pljuvati po svima nije uredu, zna se ko su četnici i kakvi su to zločinci. Ali, opet kažem - nisu svi isti. Uvijek ti pojedinci koji su glasni i otrovni, poput Dodika i njemu sličnih, stvore pogrešnu sliku da je cio narod takav. Vjerujte da nije. I zato ne treba po pojedinim prodanim dušama ocjenjivati sve druge.

Ugodan nastavak druženja!
Back to top Go down
View user profile
Mostarac

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Wed Jun 24, 2015 6:31 pm

Dobro sročeno Admin Wink
Back to top Go down
View user profile
Sibila

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Tue Jul 07, 2015 8:07 am

Admine znam da si genije za okultno i sudbinu jer čitala sam bosanski horoskop a sad vidim i prilog o bosanskoj numerologiji Smile šta reći? Jedino što mogu jeste VELIKO BRAVO!!!!!!!!
Molim te samo da uradiš još priloga o tome i ako može da otvoriš jedan mali kutak na forumu gdje bi nam (naravno kad si sa voljom i vremenom) malo analizirao datume i napisao koju riječ Smile
Iskreno se nadam da ćeš uzeti ovo u obzir i u doglednoj budučnosti nešto realizirati Smile 
Do tada te puno pozdravljam i želim ti daljnu sreću i uspjeh u pisanju Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Najdraži postovi i teme   Today at 11:22 pm

Back to top Go down

Najdraži postovi i teme
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next