WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Afrički talismani
Today at 9:16 am by Vidasus

» Zapis protiv ljubomore bračnog partnera
Yesterday at 1:29 pm by Ledri

» Moć molitve - ne molite za zdravlje svog neprijatelja!
Yesterday at 8:08 am by Donaton

» Protiv gubitka kose
Mon Jul 16, 2018 7:24 am by ferka

» Za mekšu i svježiju kožu
Mon Jul 16, 2018 7:20 am by ferka

» Bosanska Magična Biljka: ŠTA GOD JE DUŠMAN DONIO, SEDEFIL MU NAZAD ODNIO
Sun Jul 15, 2018 9:29 pm by Bosniak

» Mama izgubila hamajliju i šta sada???
Sat Jul 14, 2018 3:40 pm by Emina

» Crna magija ili negativna energija
Fri Jul 13, 2018 2:22 pm by Donaton

» Kraj prosperiteta Saudijske Arabije: Siromaštvo kuca na vrata
Fri Jul 13, 2018 5:50 am by Roki

July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistics
We have 614 registered users
The newest registered user is Ying yang2

Our users have posted a total of 23063 messages in 2180 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Magija & Uvod
Pohvala od forumaša
Bosanska Magična Biljka: ŠTA GOD JE DUŠMAN DONIO, SEDEFIL MU NAZAD ODNIO
Bosnian mythology
Tilsum (zapisi) "hodže" šarlatana
Pitanje o zapisima
Top posting users this week
Sibila

Lia

Šansel

Lotta

Lorena

Emina

ferka

Soraya

Zoya

Ariana

Keywords
sihir daljinu tilsum Hodza sunca razdvojiti arabic kontakt Seal sihirbaz novac drvo cini Tarot ljubavni magija bacanje Grah magic kalendar nevjera Ljubavna hours zapis poludi astrological

Share | 

Pitanje o zapisima

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Jan 04, 2018 10:33 pm

Hamzaad ili Qareen (karin) je jedna vrsta džina trajno dodeljena svakom čoveku da ga prati celi život.On je, najkraće rečeno, oblik duhovne varijante čoveka koja pripada džinskom svetu.
Da se čovek u svakodnevnom životu oslobodi njegovog uticaja mora kontinuirano učiti Kur`an, posebno ajet Al-Kursi sure Al-Baqarah, kao i njena dva zadnja ajeta.

Amenerresulu:

Amenerresulu bima unzile ilejhi min
rabbihi velmu`minun; kullun amene
billahi ve melaiketihi vekutubihi we
rusulih; la nuferriku bejne ehadin
minrusulih; ve kalu semi`na ve eta`na gufraneke rabbenave ilejkel mesir;

La jukellifullahu nefsen ila vus`aha;Leha ma kesebet ve alejha mektesebet;
rabbena latu`ahizna in nesina ev
isren kema hameltehu alellezine min
ahta`na; rabbena ve la tahmilalejna
kablina;rabbena ve la tuhammilna ma
la takate lena bih; va`fuanna, vagfirlen,werhamna, ente mevlana, fensurnaalel kavmil kafirin
Back to top Go down
Aiden

Broj komentara : 17

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 05, 2018 9:26 am

Zahvaljujem na odgovoru Smile
Back to top Go down
View user profile
Ariana

Broj komentara : 141

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Sat Jan 13, 2018 4:11 pm

Ovo je pitanje od mog amidže pa ja samo prenosim Smile oni su našli pored kuće mali zapis zamotan u crnu krpu koja je sad prljava od zemlje i ne znaju sta bi sad sa njim - da li da ga bace u vatru (čuli su da to ne valja) ili niz vodu ili ima nešto treće?
Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Sat Jan 13, 2018 4:34 pm

najbolje je u vodu sipat sirce i sili i ostavit tako da prenoci a ako zna ucit 7 puta na flasu vode naucit ajeti kursiju pa sipat u neku posudu pa stavit zapis i nek stoji 24 sata najlaksi je to nacin i isto dodati sirce i soli
Back to top Go down
Ajlin

Broj komentara : 59
Mjesto : Bosna rosna i ponosna

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Mon Jan 15, 2018 11:11 pm

Ima li šta za nafaku ovako općenito da se prouči ili nosi zapis?
Back to top Go down
View user profile
Sorano

Broj komentara : 23

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Jan 18, 2018 3:19 am

O karinu

„A drug njegov će reći: „Gospodaru naš, ja ga nisam silom zaveo, sam je u velikoj zabludi bio“ (Qaf:27).

Hamzaad ili Qareen (karin) je jedna vrsta džina trajno dodijeljena svakom čovjeku da ga prati cijeli život.On je, najkraće rečeno, oblik duhovne varijante čovjeka koja pripada džinskom svijetu.Smatra se jedinim krivcem za svako samoubistvo.
Pošto džini žive mnogo duže od ljudi potrebno je reći da kada čovjek umre sa njim ne umire i njegov Hamzaad.On ostaje povezan sa mjestom u kojem je čovjek za života boravio i živio.Kako Hamzaad može u potpunosti oponašati čovjekov glas, rukopis, navike i ostalo dešava se da ponekad ljudi "vide" pokojnika ne znajući da je to zapravo njegov Karin.
Da se čovjek u svakodnevnom životu oslobodi njegovog uticaja mora kontinuirano učiti Kuran, posebno ajet Al-Kursi sure Al-Baqarah, kao i njena dva zadnja ajeta.

Hamzaad je upravo onaj koji faladžiji ili vidovnjaku otkriva sve pojedinosti o nekom čovjeku te ga ovaj „čita“ kao otvorenu knjigu.Kada čovjek stekne kontrolu nad vlastitim Hamzaadom tad preko njega komunicira sa ostalima doznavajući sve informacije od njih.No, Hamzaad poznaje samo prošlost i sadašnjost ali ne i budućnost.

Mnogi amili (duhovni iscjelitelji) po arapskim zemljama koriste se uslugama ovih duhovnih bića u svom radu.Da bi to postignao pod vodstvom neke iskusne osobe, šejha ili derviša, obavlja obred preuzimanja kontrole.U toku noći zapali se svijeća u mračnoj sobi i stavi na leđa.Tad se sva pažnja fokusira na sjenu koja se prikazala na zidu uz ponavljanje jednog te istog ajeta.Nakon nekoliko noći ponavljanja obreda njegova sjena počinje da se kreće a malo kasnije i po cijeloj sobi iako je amil i svijeća u nepomičnom položaju.Zadnju noć obreda dolazi se u izravni kontakt sa Hamzaadom i time je on završen.

Naravno, ovo je samo jedna varijanta prizivanja.Nakon isha molitve (jacija) žena ili čovjek koji želi zadobiti kontrolu nad Hamzaadom ponavlja 700 puta Bismillu i to čini ukupno 40 noći.Cio obred se obavlja u velikoj pobožnosti i oprezu pošto Hamzaad neće svojevoljno pristati na potlačenost pa će pokušavati podčiniti sebi čovjeka.Ukoliko mu to ne uspije, u toku tih 40 dana, obred se smatra uspješnim i taj čovjek je stekao duhovnog slugu.Hamzzad može za njega učiniti puno toga osim počiniti grijeh pa tako može obavljati posao umjesto vas, djelovati kao savjetnik, biti tamo gdje bi vi trebali biti i slično.
Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Jan 18, 2018 10:40 am

za mnoge stvari koristi se hudam a ne hamzaad  jer hamzaad mu moze samo reci neke stvari a hudam mu moze i strane iz knjige okretat tako da vas dragi citaoci upozoravam sa ovom tehnikom da pocinjete jer moze biti i tragicna bez dobro potkovane nauke ne pocinjite istrazivanje ali svako ima pravo na svoje da radi kako hoce i ne radite iz radoznalosti ovo je delic objasnjen kako moze se dozvati a nepotpun kako ga mozes podciniti.ritual je vrlo opasan
Back to top Go down
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Jan 18, 2018 12:58 pm

informacije copi paste su najlakse a dali su potpune i tacne to je vec posebna prica tako dragi citaoci ne isprobavajte neproverene informacije
Back to top Go down
Avril

Broj komentara : 37
Mjesto : To je bio od onih susreta nakon kojih znaš da više ništa neće biti isto.

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Jan 18, 2018 8:00 pm

Tačno je to da ima dosta copy-paste sadržaja ali od nečega se treba krenuti.
Međutim kada je magija u pitanju ili duhovi ili se stalno opominje da se u to ne dira "jer je opasno" ili su rituali i metode nepotpuni tojest neučinkoviti. I kako onda pokrenuti se sa teorije na praksu?
Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Jan 18, 2018 8:36 pm

za praksu mora prvenstveno da te uputi neko ko je iskusan pa tek onda da nesto pocnes u praksi a pored pouke mora ti i dati odobrenje za rad sta se desi kad vozis auto bez vozacke dozvole a neuk si
Back to top Go down
Aiden

Broj komentara : 17

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 19, 2018 8:47 am

Meni nije jasno zašto su ovi selefijski i vehabijski forumi toliko protiv hamajlija kad je njihov sadržaj isključivo kur'anske sure a istovremeno se tamo postiraju kako treba neku suru ponoviti po toliko puta za zdravlje ili protiv dušmana ili nešto treće?! Pa ako ćemo to posmatrati kritički kao i oni onda bi se i ta praksa trebala nazvati širkom jer i to se može gledati kao jedna vrsta magije.
Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 19, 2018 3:07 pm

ni meni isto nije jasno ali hajd da prihvatimo tako pa ce mozda biti lakse ali da bih bilo koji komentar napisali da to nije tako shvatilo bih se kao napad tako da i ne zelim ni komentarisati procitam i imam svoje misljenje i zadrzim ga za sebe veliki pozdrav svim citaocima foruma
Back to top Go down
Noris

Broj komentara : 40

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 19, 2018 7:34 pm

Očit dokaz da je riječ o jako kompleksiranim i nesigurnim ljudima koji ne mogu prihvatiti ničije drugo mišljenje osim samo svog Smile sve drugo im je neprihvatljivo jer se ne uklapa u njihov minijaturni i zakržljali mozak Wink
Back to top Go down
View user profile
Dino

Broj komentara : 35
Mjesto : Cogito ergo sum!

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 19, 2018 7:41 pm

iskreno ne idem na takve forume niti imam koga na fejsu ko propagira bilo koju religiju jer mi je to primitivno i glupo. Sex i religija su intimne stvari i o tome se ne priča niti iznosi u javnosti- ko hoće vjerovati neka vjeruje a ko hoće da se seksa neka to radi u četiri zida i mirna Bosna.
Šta me ima ko daviti sa time! Bio sam jednom na nekom sandžačkom forumu i imao direktni okršaj sa nekim retardiranim "vjernikom" koji je vjernik ko i moj pas - pa nije mi jasno jel iko u toj Bibliji i Kur'anu pročitao ili gdje našao riječ tolerancija prema drugima i njihovom mišljenju ?! Moguće je da su te riječi izbačene od mog zadnjeg čitanja tih knjiga Smile Sasvim je jasno da su "vjernici" duboko iskompleksirane i traumatizirane osobe koje se na taj način liječe jer vole popovati drugima o onome što niti same ne vjeruju. A iz iskustva znam da svi oni koji govore kako nešto neće i pametuju drugima upravo to sami rade iza leđa. Zato sikter!!!
Back to top Go down
View user profile
Gost
Guest

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 19, 2018 7:47 pm

Tolerabcija definitivno vise ne postoji a ako nisi istomisljenik onda si zalutao, a nametanje je strogo zabranjeno a u danasnje vreme je sve vise i vise nametanja i daleko od razmena misljenja ili neistomisljenika
Back to top Go down
Dino

Broj komentara : 35
Mjesto : Cogito ergo sum!

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Fri Jan 19, 2018 8:01 pm

Sve to vodi samo u zaglupljivanje jer ako se neko drži samo jednoga onda on ne može ništa ni naučiti nego kao papagaj ponavlja jedno te isto, što sigurno sa vremenom potpuno izgubi svoj smisao.
Svrha čovjeka je da čitav život uči iz raznih izvora i smjerova i sasvim sigurno u svakoj religiji na ovom svijetu ima dobri i loši stvari. Da je ijedna religija savršena kako se predstavlja onda ne bi bilo potrebe za nastankom drugih religija tojest da je judaizam bio savršeno učenje ne bi nastalo kršćanstvo tojest da je kršćanstvo savršeno ne bi bilo islama ali isto tako da je islam savršen svi bi danas bili muslimani. E to upravo hoću reći - nema savršene religije jer svaku je stvorio čovjek (nesavršeno biće) i stoga mi je glupo to pametovanje.
Znanje nije jedno nego mnogostruko, dolazi iz raznih izvora a nikako samo jednog i tolerancija mora biti i uvažavanje i tuđeg mišljenja i načina života jer će u protivnom ubijanja i razaranja biti unedogled a opet se ništa neće popraviti jer ljudi nisu Borg i nikada se neće ponašati kao jedno nego svako za sebe što je i okej i tako treba biti.
Back to top Go down
View user profile
Sorano

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Sat Jan 20, 2018 5:00 am

U potpunosti dijelim tvoje mišljenje arnaute. Primjetio sam već davno da se dosta ljudi krije iza vjere kako bi sakrili ili opravdali svoja loša ponašanja i narav ali sve je to neka druga tema a ne ova o zapisima. Moja preporuka je svima da ne slušaju ni one tamo a ni nas ovdje kada su u pitanju hamajlije i zapisi nego neka svako postupi onako kako on želi i misli da je najbolje Smile
Back to top Go down
View user profile
Ariana

Broj komentara : 141

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Mon Jan 22, 2018 9:09 am

Također i ja Smile
Back to top Go down
View user profile
Tamsin

Broj komentara : 37

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Mon Jan 22, 2018 3:47 pm

Meni je razumljivo da nekima vjerovanje u magiju, hamajlije i zapise djeluje smiješno i kao praznovjerje ali im ,što mi je jako čudno, vjerovanje u nevidljivog Boga, nevidljive andjele i djavole, neke osobe za koje niko ne može reći potvrdno i sa dokazom da su ikad i postojale u ljudskoj historiji i koje su možda plod nečije mašte, ispravno i bez ikakvih problema tvrde da to postoji a ovo prvo ne?!
A iskreno rečeno i prvo i drugo je na istom nivou Smile
Back to top Go down
View user profile
Amira

Broj komentara : 682

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Tue Jan 23, 2018 7:20 am

Sve je tačno napisano u zadnjim postovima. Lično ja vjerujem u zapise i hamajlije i briga me što to nekome smeta ili protiv je toga.Ako mogu vjerovati u Boga kojeg nko nikad nije vidio pa mogu vjerovati i u zapis koji mogu vidjeti i opipati Smile
Back to top Go down
View user profile
Erendal

Broj komentara : 4

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Wed Jan 31, 2018 9:18 am

Admine davno ste pre neke cetiri godine radili zapis za moga brata i puno mu je to tada pomoglo pa vas molim da mi se javite volela bi vam ukratko napisati koje probleme imam i da li bi i meni mogli pomoci.Pisala sam vam na privatnu poruku ali pokazuje da nije primljena.
Hvala.
Back to top Go down
View user profile
Boggy

Broj komentara : 11

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Thu Feb 01, 2018 8:26 am

Mogu li se admine i ja javiti imao bi par privatnih pitanja? Smile
Back to top Go down
View user profile
zengin

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Tue Mar 06, 2018 10:18 pm

Pozdrav svima,mozete li mi reci sta ovaj tekst znaci i cemu sluzi ova hamajlija,dobio sam je od jarana.[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
View user profile
zengin

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Tue Mar 06, 2018 10:20 pm

Evo i teksta[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
View user profile
Sihirbaz

Broj komentara : 111

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   Wed Mar 07, 2018 3:03 am

To je dova ili molitva za sigurno putovanje.
A sad šta je u toj hamajliji teško je znati jer je ušivena. Može biti za bilo šta a ako je kupljena na tržnici onda je to fotokopirani tekst koji nema hamajlijsku vrijednost.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima   

Back to top Go down

Pitanje o zapisima
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next