WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Bosanska narodna medicina (treći dio)
Yesterday at 8:15 pm by Donaton

» Prsten mrtvaca
Yesterday at 1:12 pm by Amira

» Čaj za energiju i snagu
Mon Sep 24, 2018 7:53 am by Anahita

» Napravite sami losion protiv dermatitisa
Mon Sep 24, 2018 7:52 am by Anahita

» Svemoćni čaj
Mon Sep 24, 2018 7:51 am by Anahita

» Za admina poruka
Sat Sep 22, 2018 7:29 pm by Tamsin

» Erdogan: Kerbela podsjeća da su muslimanima potrebni ljubav i saradnja, a ne neprijateljstvo
Sat Sep 22, 2018 9:44 am by Donaton

» Sihirli tilsum za otkrivanje skrivenog ili zakopanog blaga
Fri Sep 21, 2018 7:04 pm by Roki

» Magija vještičijeg praznika Mabona
Tue Sep 18, 2018 2:16 pm by Ajlin

September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Statistics
We have 624 registered users
The newest registered user is Voljena

Our users have posted a total of 23372 messages in 2241 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Magija & Uvod
Pohvala od forumaša
Ljubavni sihir sa 41 zrno graha
Bosanska Magična Biljka: ŠTA GOD JE DUŠMAN DONIO, SEDEFIL MU NAZAD ODNIO
Bosnian mythology
Tilsum (zapisi) "hodže" šarlatana
Top posting users this week
Donaton

Anahita

Fiona

Amira

Noris

habanera

Milicent

Keywords
nevjera daljinu sihiri Grah astrological sunca drvo Ljubavna Seal hours magic cini ljubavni arabic poludi zapis sihirbaz Tarot bacanje kalendar Hodza tilsum sihir novac razdvojiti magija

Share | 

Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?

Go down 
AuthorMessage
Roki

Broj komentara : 18

PostSubject: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 6:24 am

Back to top Go down
View user profile
Roki

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 6:25 am

Back to top Go down
View user profile
Roki

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 6:26 am

Back to top Go down
View user profile
Geron

Broj komentara : 456
Mjesto : Berlin

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 7:31 am

Uhhh nisam vidio odavno ove naslovnice ali pogled na njih me odmah vrati u osamdesete kada sam kao mali klinac sa nestrpljenjem čekao sa brat kupi novi broj. Bio sam oduševljen tim mističnim svijetom o kojem je sarajevska Arka pisala. Prvi broj je krenuo mislim u januaru 1988.godine. Bila su to lijepa, zlatna vremena. Bilo bi dobro da neko skenira i postavi sve brojeve Arke u pdf format i stavi ih na scribd ili yumpu. Pored Arke volio sam i Misterije a i Tajne su ponekad znale biti zanimljive. Bio je ako se dobro sjećam i Zodijak i Nostrodamusov magazin.
Back to top Go down
View user profile
Artemida

Broj komentara : 686
Mjesto : Kranj

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 7:49 am

Arka je bez svake sumnje ti kasnih osamdesetih otvorila vrata za ezoteriju na području bivse Ju kao što je zagrebačka Erotika otvorila vrata za mini revoluciju po pitanju seksualnosti, koja je u ondašnje vrijeme, bar u javnom eteru, bila potiskivana. Dizanje nogu Lepe Brene i njeni smiješni minići i glupe pjesmice su takoder kumovale da se na to sve gleda blagonaklonije lol! Danas je iz jedne krajnosti otislo u potpuno drugu i pretvorilo se u pravi cirkus. Narod na ovom području Europe nikada nije imao mjere posebno ne u glupostima i to nam je utkano u DNK.
Back to top Go down
View user profile
Sorano

Broj komentara : 25

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 8:03 am

Možda malo odem sa teme ali rado bi se priključio.U Nostradamusovom magazinu se pojavljivao neki feljton o dedi Miloji koji je ostao vrlo upitan kao i puno stvari tih devedesetih kada su svi u Srbiji radili na istom cilju a to je hegemonija i etničko čišćenje od oni koji nisu srbi.No, iako su Miloje i njegova proročanstva vrlo upitna i sumnjiva sjećam se kako je on rekao da će se ratovati u Jugoslaviji i da će se rascjepkati ali da će biti jedna planina preko koje neće ni metak preći i da je ona sveta.Kasnije sam čitao o dalekom naselju na planini Bjelašnici gdje su ljudi stočari proveli cio rat i ne znajući da je Sarajevo opkoljeno i izloženo stalnom granatiranju i ubijanju građana. Odmah sam se sjetio toga citata i zaključio da je on vjerovatno mislio na Bjelašnicu.Jer u agresiji na BiH gdje se vodio stvarni rat prožet genocidom i etničkim čišćenjem, sa čime se ne može mjeriti niti rat u Hr niti agresija na Kosovo ili kasnije bombardiranje Srbije, jedino se i može govoriti o ratu kao ratu.Ono što su nacisti radili u Drugom svjetskom ratu po Evropi četnici su radili po Bosni.Tako da je Bjelašnica zaista sveta planina na Balkanu i vjerovatno je bila kultno mjesto i naših ilirsko-gotskih predaka.
Back to top Go down
View user profile
Tamsin

Broj komentara : 40

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 8:14 am

Moj stari je imao desetak brojeva Arke ali prilikom preseljavanja sve je to bacio Sad
Back to top Go down
View user profile
Melina

Broj komentara : 135
Mjesto : My soul is from elsewhere - I'm sure of that!

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 12:20 pm

Nisam nikad čula niti za jedne od tih novina koje ovdje navodite Smile
Back to top Go down
View user profile
Sibila

Broj komentara : 768
Mjesto : Sanski Most

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Sun Apr 01, 2018 6:36 pm

Aura je zamjenila Arku ali na žalost Aura je daleko ispod onoga što je nekada nudila Arka. Novinari su tada bili dosta bolji a i sadržaj je ispodprosječan. Aura vrvi od šarlatana, lažnih priča i dosadnih tekstova o prirodnom liječenju. Sve to imaš gdje god hoćeš. Jednostavno nema originalnosti niti novinarske ozbiljnosti i studioznosti.Svelo se na obični vašar.

Roki ako nabaviš neke brojeve malo nas obraduj ovdje da se podsjetimo kako se nekada pisalo Smile
Back to top Go down
View user profile
Seth

Broj komentara : 47
Mjesto : Ancient world

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   Fri Apr 06, 2018 3:12 pm

Imao sam par brojeva Arke kao i od Nove Arke koja se pojavila nakon rata ali negdje mi se to pogubilo. Ali lijepo je što nije zaboravljena Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?   

Back to top Go down

Ima li neko stare brojeve časopisa Arka?
Back to top 
Page 1 of 1