WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Latest topics
» Vradžbine za smrt
Today at 6:47 am by Vidasus

» Kako se radi omraza
Yesterday at 10:09 pm by zengin

» Da neka kuća nema napretka
Yesterday at 6:46 pm by Sihirbaz

» Čarka za neslogu
Yesterday at 6:38 pm by Donaton

» Čarka da se osvetiš neprijatelju
Yesterday at 6:34 pm by Donaton

» Da je u nečijoj kući stalna svađa
Yesterday at 6:23 pm by Donaton

» Magijom protiv neprijatelja
Fri Dec 07, 2018 7:53 pm by Donaton

» Hamajlija sa živom
Fri Dec 07, 2018 9:13 am by Donaton

» Pohvala od forumaša
Thu Dec 06, 2018 10:48 am by Fata od zlata

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Statistika
Registrovani članovi 638
Najnoviji član foruma Melani

Ukupan broj komentara naših članova je 23787 in 2339 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Pohvala od forumaša
Mitologija Bosne i Hercegovine
Bosanska Magična Biljka: ŠTA GOD JE DUŠMAN DONIO, SEDEFIL MU NAZAD ODNIO
Bosnian mythology
Tilsum (zapisi) "hodže" šarlatana
Pitanje o zapisima
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Top posting users this week
Vidasus

Keywords
poludi Grah hours falanje vlaska dova sunca magija sihir razdvojiti zapis Hodza astrological nevjera ljubavni bericet tilsum kalendar Ljubavna magic bacanje Tarot cini novac sihirbaz daljinu

Share | 

Ifriti - najmoćniji džini

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin

Broj komentara : 3526
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

KomentarNaslov komentara: Ifriti - najmoćniji džini   Sat Apr 21, 2018 2:16 pm

Iako postoji mnogo vrsta džina među najpoznatijim su oni koji se nazivaju Ifriti ili Afriti o kojima postoji spomena i u samom Kur'anu, u dijelu koji opisuje jedan zanimljiv događaj koji se desio Sulejmanu, a.s., (Solomon), gdje se navodi kako je on želeći svojom velikom moći zadiviti kraljicu od Sabe, dok je ona putovala prema njemu, okupio džine - sluge, i rekao im: "O dostojanstvenici, ko će mi od vas donijeti njen prijesto prije nego što oni dođu da mi se pokore?". -"Ja će ti ga donijeti" - reče Ifrit, jedan od džina, "prije nego iz ove sjednice svoje ustaneš, ja sam za to snažan i pouzdan." "A ja ću ti ga donijeti", reče onaj koji je učio iz Knjige, "prije nego što okom trepneš." I kad Sulejman vidje da je prijesto već pored njega postavljen, uzviknu: "Ovo je blagodat Gospodara moga, koji me iskušava da li ću zahvalan ili nezahvalan biti. A ko je zahvalan – u svoju je korist zahvalan, a ko je nezahvalan – pa, Gospodar moj je neovisan i plemenit."

Ifriti su snažni i rastom vrlo veliki džini, čije groteksno lice i cjelokupni izgled ulijevaju strah i bojazan. Krasi ih osim snage i velika brzina, moć zla i sposobnost transformacije. Njima mogu vladati samo silni i mudri magovi pa je to glavni razlog zbog kojeg ih rjetko ko priziva. U pojedinim arapskim legendama vjeruje se kako Ifrit može nastati i od duha ubijenog čovjeka koji je pun mržnje i bijesa zbog prerano prekinutog života.

Ifritima su se pozabavili i arapski udžbenici magije te načinima kako se oni prizivaju, koje su im moći i specifikacije. U jednoj magijskoj knjizi ti džini su podijeljeni na sedam dana i noći nad kojim vlada po jedan ifrit osobitog imena i znaka. Kao i u svakoj drugoj podjeli dana nad svakim ima monopol jedna od sedam planeta pod čiji se uticaj svrstavaju i sami ifriti.

Iza ovoga magičnog tilsuma krije se ifrit dana nedjelje. On je izuzetno jak, tako da se ni jedan šejtan, niti ifrit ne može sa njim porediti. Nijedan sluga mu se ne smije približiti. Sati u danu ili noći nedjelje koji su pod kontrolom Sunca ( 1. i 8. sat) su njegovi omiljeni sati, a njegovo ime je Hendervaš.  

Ime drugog ifrita nedjelje je Barik. Naziva se još i Baruk. Neki učenjaci tvrde da je njegovo ime Berkuš, ali ipak pouzdanije je njegovo ime kojeg smo prvog spomenuli tj. Barik. Ovaj ifrit ima veoma jak utjecaj nad ostalim ifritima i šejtanima. Posebno nedjeljom, njegov utjecaj je zaista velik. Za sve nevolje koje se pojave nedjeljom na zemlji odgovorni su ifriti i šejtani koji su pod njegovom kontrolom. Za spajanje ili rastavljanje parova odabire se dan ili noć nedjelje. Ako želiš pozvati ovog ifrita, uradit ćeš to danju nedjeljom ili noću srijedom. Ostaćeš budan kao da ćeš se moliti Bogu, međutim molitvu nećeš obaviti. Njegov omiljeni sat u danu ili noći nedjelje je sat koji je pod kontrolom Venere.

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Ifriti - najmoćniji džini
Na vrh 
Stranica 1/1