๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju?

Go down 
2 posters
AutorPoruka
bhknight




Broj komentara : 3
Join date : 2017-07-19

magiju - Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju?   magiju - Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju? EmptySun Nov 03, 2019 1:14 am

Pozdrav,

Htio sam ovo postaviti u podforum "Balkanska Magija" ali svi forumi su zakljucani.

Elem, iako se magija na nasim prostorima proucavala od starina, svjesni smo modernih tokova, tj velikog utjecaja iz Saudije, a to znaci da na pitanja magije uvijek postiji samo jedan odgovor.

Da li postoji neka vrsta filozofije u Islamu prvenstveno, recimo medju sufijama, ili poboznim ucenjacima koja govori o tome da je dozvoljena magija ukoliko se koristi za dobro? Kako se suprostaviti prijateljima recimo koji insistiraju da je to "shirk"? Citao sam vas tekst u kojem se govori da nigdje list s drveta ne padne, a da Bog ne zna za to, sto je logican dokaz, ali postoji li neka detaljnija rasprava u Islamu, neka skola misljenja i td koju mozemo koristi kao putokaz? Pitam vas jer je internet preplavljen clancima koji ponavljaju jedno te isto, a poticu odakle sam vec i naveo, pa me interesuje neko perzijsko-tursko-starobosansko misljenje. Sta su nase stare hodze kazivali o tome?

Question
Na vrh Go down
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4493
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

magiju - Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju?   magiju - Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju? EmptyFri Nov 08, 2019 8:28 pm

Što pričaju Saudi ne treba niko slušati jer oni i tako nisu muslimani tojest Arapi nego islamizirani Jevreji koje je britanska vlast postavila tu gdje jesu. Što se tiče odnosa Kur'ana i magije ta sveta knjiga je osuđuje što se može pročitati u suri Bekara no tamo se isključivo osuđuje crna magija poput razdvajanja muža od žene. Kod nas u Bosni narod vjeruje da ona magija koja ima za cilj spasiti brak, sačuvati familiju na okupu tojest da djeca imaju oba roditelja nije grijeh i nije podložna kritici. Još što je bitno reći jeste da magija djeluje odnosno ne djeluje po božijoj volji. Ako Bog dozvoli čarobnjak može napraviti čarke da djeluju i isto tako ako Bog ne dozvoli od magije neće biti nikakve koristi. Ne može niti jedan čarobnjak ili bilo ko od ljudi protiv Boga.
No, najvažnija stvar glasi ovako: ti što kritiziraju magiju i nazivaju je širkom najčešće traže pomoć, naravno tajno, kod hodža i vidovnjaka. To znam vrlo dobro iz iskustva. Ili oni što javno tvrde da u nju ne vjeruju. A zapravo je suprotno.
Na vrh Go down
 
Kako odgovoriti na moderni "odgovor" na magiju?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kako precizno detektirati magiju
» Kako poništiti crnu magiju i zaštiti se?
» Kako izbaciti magiju iz svog tijela
» Kako izbaciti magiju iz svog tijela
» Iskoristite magiju proljeća

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: ๑۩۞۩๑ VIJESTI - NEWS ๑۩۞۩๑-
Idi na: