๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Šiitski muslimani obilježavaju 15. ša'ban

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4499
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

Šiitski muslimani obilježavaju 15. ša'ban Empty
KomentarNaslov komentara: Šiitski muslimani obilježavaju 15. ša'ban   Šiitski muslimani obilježavaju 15. ša'ban EmptyMon Mar 29, 2021 4:50 pm

SaharTV – Danas šiitski muslimani širom svijeta obilježavaju 15. ša'ban po lunarnom hidžretskom kalendaru, dan rođenja Spasitelja svijeta – Imama Mehdija.

Ovaj datum predstavlja jedan od najvećih praznika među šiitskim muslimanima, kada je rođen 12. i posljednji Imam iz Poslanikove porodice – Ehli Bejta, Imam Mehdi.

Njegov otac, Imam Hasan Al-Askari, vješto ga je skrivao nakon što je rođen prije oko 1200 godina, od tirana tog vremena koji su ga željeli ubiti, te je on zatim skriven od ljudi sve dok se ponovo ne pojavi na kraju vremena. Njegov nadimak je i Imam-e Asr odnosno Imam Vremena.

Svi muslimani vjeruju da će se na kraju svijeta pojaviti obećani Spasitelj – Mehdi, no razilaze se po tome da li je on i kada rođen.

On će, prema islamskim predajama, svojom pojavom ispuniti svijet pravdom i mirom i iskorijeniti nepravdu i zlo.
Na vrh Go down
 
Šiitski muslimani obilježavaju 15. ša'ban
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Šiitski muslimani obilježavaju rođenje Imama Rize
» Muslimani obilježili Međunarodni dan hazreti Ali Asgara
» Iranci danas obilježavaju praznik Gadir-Hum
» Iranci obilježavaju ustanak koji se dogodio na današnji dan
» Iranci obilježavaju 42. godišnjicu pobjede islamske revolucije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: ๑۩۞۩๑ VIJESTI - NEWS ๑۩۞۩๑-
Idi na: