๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Statistics
We have 555 registered users
The newest registered user is MilePile

Our users have posted a total of 21348 messages in 1973 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Pohvala od forumaša
Bosnian mythology
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Tilsum (zapisi) "hodže" šarlatana
Liječenje uz pomoć harfova
Top posting users this week
Fata od zlata

Amira

Donaton

Šansel

Jasminka

habanera

Keywords
Seal ljubavni crni razdvojiti tilsum arabic crnom sunce sunca dvoje sihir Hodza zapis hours magija talisman bajanje poludi kalendar stravarka Kako Ljubavna spells Grah astrological Tarot

Share | 

Pitanje o zapisima?

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Jasminka

Broj komentara : 1483
Mjesto : Između sna i jave

PostSubject: Pitanje o zapisima?   Fri Aug 23, 2013 8:57 am

Nadam se da je ok da otvorim ovu temu jer vjerujem da većina nas koji volimo čitati o zapisima ima neko pitanje.Mene zanima ovo - postoji li zapis ili tilsum protiv alkoholizma?
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

Broj komentara : 383
Mjesto : Bosna

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Fri Aug 23, 2013 8:18 pm

Tema je dobra i prikladna ovom topic-u. Postoji zapis protiv alkoholizma, u mnogim oblicima, a onaj najpoznatiji se zove "Sunčeva koplja".
Back to top Go down
View user profile
Riyana

Broj komentara : 714

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sun Aug 25, 2013 6:19 am

ovako kada nam je umrla rahmetli nane mama je među njenim stvarima pronašla i neki zapis ii je možda hamajlija o kome nam ona za života nikad ništa nije rekla.Prema omotu vidi se da je zapis vrlo star.E sad,čuli smo da takve zapise ne valja držati u kući a ne znamo ni gdje da ga bacimo tojest kako da ga se rješimo??
Možeš li mi dati neki savjet u vezi toga?
Back to top Go down
View user profile
Jasminka

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Mon Aug 26, 2013 10:10 pm

Yildiz wrote:
Tema je dobra i prikladna ovom topic-u. Postoji zapis protiv alkoholizma, u mnogim oblicima, a onaj najpoznatiji se zove "Sunčeva koplja".
Hej hvala na odgovoru Smile Samo me zanima još ovo - gdje se Sunčeva koplja zapis može nabaviti?
Back to top Go down
View user profile
Geron

Broj komentara : 450
Mjesto : Berlin

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Mon Sep 02, 2013 6:25 am

A jel istina da zapis djeluje samo 40 dana?
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Mon Sep 02, 2013 12:24 pm

Riyana wrote:
ovako kada nam je umrla rahmetli nane mama je među njenim stvarima pronašla i neki zapis ii je možda hamajlija o kome nam ona za života nikad ništa nije rekla.Prema omotu vidi se da je zapis vrlo star.E sad,čuli smo da takve zapise ne valja držati u kući a ne znamo ni gdje da ga bacimo tojest kako da ga se rješimo??
Možeš li mi dati neki savjet u vezi toga?
Stare zapise ili zapise koji više nemaju živog vlasnika najbolje je baciti niz rijeku ili eventualno zapaliti i prah zakopati u zemlju.
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Mon Sep 02, 2013 12:25 pm

Jasminka wrote:
Yildiz wrote:
Hej hvala na odgovoru :)Samo me zanima još ovo - gdje se Sunčeva koplja zapis može nabaviti?
Zapis se može nabaviti, to je moja pretpostavka, kod svakog boljeg hodže koji je poznat po pisanju zapisa.
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Mon Sep 02, 2013 12:26 pm

Geron wrote:
A jel istina da zapis djeluje samo 40 dana?
Ne, zapisi tek počinju djelovati unutar 40 dana od dana izrade a njihova dužina djelovanja zavisi od cilja koji se želi postići sa njima.
Back to top Go down
View user profile
Senad

Broj komentara : 311
Mjesto : mračne havaje

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Thu Sep 05, 2013 8:42 am

Postoji li način da se vidi da li je zapis lažan ili pravi???
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Fri Sep 06, 2013 7:22 pm

Ukoliko je zapis kopiran onda on nema svoju učinkovitost. Nije isključivo pravilo da se zapis mora svaki put pisati specijalnim mastilom, ponekad to može biti i obična olovka crvene ili zelene boje. I tada on djeluje. Osim toga, postoje i tilsumi koji se vrhom oštrice ugraviraju na neki komad metala, itd
Back to top Go down
View user profile
Jasminka

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sat Sep 07, 2013 5:28 am

Yildiz wrote:
Jasminka wrote:
Yildiz wrote:
Hej hvala na odgovoru :)Samo me zanima još ovo - gdje se Sunčeva koplja zapis može nabaviti?
Zapis se može nabaviti, to je moja pretpostavka, kod svakog boljeg hodže koji je poznat po pisanju zapisa.
To bi već mogao biti problem jer ne poznajem ni jednog takvog hodžu ali propitaću se.
Tebi puno hvala.
Back to top Go down
View user profile
Geron

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Tue Sep 10, 2013 6:06 am

Dobro si ti skontala Jasmina jer većina ovi današnjih hodža i nisu bogzna šta. Isti slučaj je i sa turskim hodžama po Njemačkoj,mada sam čuo da ima neki marokanski hodža u Frankfurtu koji je jako moćan po pitanju zapisa.
Back to top Go down
View user profile
Senad

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sun Sep 29, 2013 12:46 pm

ako se u kući pronađe neki sihir-zapis da li ga treba baciti u vatru ,politi solnom kiselinom ili baciti u rijeku? Koji je metod najbolji?
Back to top Go down
View user profile
Kronos

Broj komentara : 88
Mjesto : Tuzla

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Fri Oct 18, 2013 2:40 am

Senad wrote:
ako se u kući pronađe neki sihir-zapis da li ga treba baciti u vatru ,politi solnom kiselinom ili baciti u rijeku? Koji je metod najbolji?
najbolji metod je da naucis na vodu npr suru felek, Nas, Ajetul Kursiju i ubacis u vodu taj zapis ostavis ga tri dana i onda cekas da se osusi, pa makaze isjeces sve moguce tako da mu se nezna ni gdje mu je slovo .) i onda zapalit Smile
Back to top Go down
View user profile
Kronos

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Fri Oct 18, 2013 2:48 am

Nekad se neki ne pale uopste jer vatra je simbol aktivacije tog sihra ili magije da pocne dijelovati nije to samo tako ubacis u vatru i to je to Smile to je duboka tema sad na elementarnoj magiji.. ja ako hocu nesto da unistim uzimam na sta se radi.. dali je vatra dali je voda dali je zemlja dali je zrak Smile ako je vatra dijeluje na volju, da gubis volju ako se radi na vodi onda su i pitanju emocije , intuiciju , zatupit osobu, ako se radi na zemlji znaci sa svime je zemlja povezana materijalnost, novac , noge, hodanje, uzemljenje da covjeka ispali da nikad ne nadje mira da nezna ni on kud hoda ni sta hoce..
Back to top Go down
View user profile
Kronos

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Fri Oct 18, 2013 2:55 am

sve se to lahko prepozna kad osoba pogleda sebe, i razmisli o sebi.
dali je na snazi slab, na volji , gdje mu je slaba tacka, dali je na zraku zatupljenost,idejama, ucenju.. dali je na vodi emocijama, ogranicenjima, pravljenju poplava medju drustvom , da covjek pogubi sve od prijatelja pa nadalje, dali je na zemlji...
Back to top Go down
View user profile
Geron

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sat Oct 26, 2013 6:17 am

ti ovdje pišeš o podjeli zapisa na 4 elementa ali zapisi su mnogo više od toga.
Back to top Go down
View user profile
Kronos

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sat Oct 26, 2013 5:39 pm

jesu, ali to je visa tema o podjeli zapisa po planetarnom principu nebeskim svodovima, putevima, evokacija,emanacijama,invokacijama inteligencija ili kanalisanja energija, otvaranja... itd

ucenika ucimo da je sve u njemu, ali za adepta je vani Smile
Back to top Go down
View user profile
Sibila

Broj komentara : 743
Mjesto : Sanski Most

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sat Oct 26, 2013 8:50 pm

Ja sam svojevremeno imala priliku da pričam sa jednim hodžom o zapisima i hamajlijama i on tvrdi da nemaju nikakvu moć oni crteži i simboli na njima te da sve to rade džini koji polovično ili u potpunosti izvrše zadatak koji ima taj zapis a onda mu taj koji je radio zapis prinosi neku žrtvu kao crnu kokoš i slično.Bilo mi je to interesantno slušati ali zvučalo mi je pomalo čudno.Neznam zašto.
Back to top Go down
View user profile
bosanski zmaj

Broj komentara : 124

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sun Nov 17, 2013 9:55 pm

Mogu li zapisi biti opasni za nosioca? Možda sam pogrešno postavio pitanje - da li zapisi mogu pod nekim određenim uvjetima postati opasni za nosioca recimo ako čovjek uradi neko nemoralno djelo ili se oda porocima itd?
Back to top Go down
View user profile
Senad

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Thu Nov 21, 2013 9:57 am

Ovo je jako dobro pitanje. Mene zanima još postoji li kakva knjiga na bosanskom jeziku o tilsumima? Ili neka na engleskom?
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Wed Nov 27, 2013 9:55 pm

Koliko je meni poznato zapis, izuzev ako nije iz domena crne magije, nije niti može biti opasan za nosioca. Ali, ovdje treba razlučiti razliku između zapisa i hamajlije. Zapis je tilsum, i on služi za različite želje a hamajlija ima primarno samo jednu svrhu a ona je zaštititi nosioca od negativne energije bilo da ona dolazi od crne magije, uroka, džina ili čovjeka.
Na bosanskom jeziku postoji knjiga od A.Bosnića "Zapisi i Hamajlije", onda još jedna knjiga od autora čijeg se imena ne mogu sjetiti a zove se "Tajne bosanskih iscjelitelja i vidovnjaka" te pojedine knjige od šejha Mustafe Čajlakovića.
Na engleskom se počelo sa izdavanjem knjiga o arapskoj magiji, to se može pronaći na google.
Back to top Go down
View user profile
Beba

Broj komentara : 332
Mjesto : Novi Pazar

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Thu Dec 12, 2013 4:14 pm

Moja nene je imala veliku amajliju koju joj je još u mladosti radio neki šejh sa Kosova i kada je umrla nismo znali šta sa njom. Onda smo pitali za savet jednog starca iz mesta koji je hadžija i on nam je rekao da je bacimo niz neku brzu vodu pošto ne valja da amajlija bez vlasnika bude u kući.
Back to top Go down
View user profile
Izet_555

Broj komentara : 6

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Sun Dec 22, 2013 11:22 am

Napišite sljedeći tekst na čistom listu papira i nosite ga stalno sa sobom: „ Bismilahir rahmanir rahim. Hukaš x2, Hukiš x2, Kantariš x2, Aškamariš x2, Atajuš x2,. Odazovite se, o moćna imena, o sluge plemenite sure Fatihe i učinite da se N. od majke N. zaljubi u mene. Odmah, brzo, ovaj tren. Allah vas blagoslovio!

Mozes li mi samo reci cime da to napisem i trebal prezime ,ima li neko odredjeno vrijeme i mozel da se zaljepi salateipom.hvala unapred i jel se bas uvjek mora da nosi itd
Back to top Go down
View user profile
dzeno

Broj komentara : 65

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   Wed Dec 25, 2013 6:48 pm

Izet sve sam ja to provao i sa biberom i nistaaaa
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Pitanje o zapisima?   

Back to top Go down

Pitanje o zapisima?