๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Džinnski kralj Ahmar

Go down 
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4498
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

Džinnski kralj Ahmar Empty
KomentarNaslov komentara: Džinnski kralj Ahmar   Džinnski kralj Ahmar EmptySat May 21, 2022 1:03 pm

Ahmar ili Lahmar (Bellahmar, Crveni) džinnski je kralj koji vlada nad utorkom. Astrološki on je povezan s Marsom, vatrom i crvenom bojom. Po nekim autorima pripada mu metal gvožđe koje pocrveni na nakovnju i izaziva šikljanje krvi, a za druge crveni bakar. U narativnoj ali i pisanoj tradiciji predstavljen je sa crvenim tenom, na konju kestenjaste boje, purpurnim bajracima i vojnicima u uniformama boje granita.

Azima ili zakletva utorku, upućena gospodaru ovog dana, kralju džinna, glasi: O Lahmar, o hvaljeni, ukaži se preda mnom. Dođi mi u ovom kritičnom trenutku, da svojom cijelom vojskom. Želim da mi pomogneš, da čuješ moje naredbe. Dođite sa planine Sinaj, iz samoće i gomile; a taj što će mi doći, neka u zanosu dođe.. Nesreća onom ko ne bude poslušao! Dođite sa vašim konjima, muškarcima, ženama i vašom djecom. Molim vas svjetlošću i imenom gospodara Klementa, ne odupirite se mojim naredbama uz dopuštenje gospodara koji čuje, moći meleka Prijestolja i Poslanika. Uz moć neba koje je svjedok svega, saburnog Allaha, dođite mi iz svih gradova i brda. Potčinite se mojim naredbama i protjerajte neposlušnog iz svojih redova. Poslušajte me, o moji prijatelji, stvorite pukotinu u zemlji, neka im razdaljina bude kratka ili duga; nek se pokore sa svih strana po tvojim zakonima, o Berkijale i po tvojima, Zorijale. Požuri se da mi dođeš, o Burkane, od kralja Mikaila. Pomozite mi moji pomoćnici, poslušajte me sluge po naređenju Vrhovnog Gospodara. Ne opirite se ni na trenutak u ime kralja Džibraila.

Upotreba ove azime preporučuje se da bi se pridobila naklonost velikih: nošena na čelu ispod trake za glavu, omogućava suočavanje sa despotima i moćnicima iz svih redova. Veže neprijateljske jezike i osigurava onom ko je čuva simpatije svih kojima se približi. Koristi se da kod bolesnika izazove nesvjesno stanje, u kojem, po generalnom vjerovanju, sihirbaz može natjerati džinna koji je opsjeo čovjeka, da iz njega progovori.

Utorkom, danom Lahmara, pristupa se istinzalu u lađama, do silaska daha. Piše se magična tablica na crveni papir i stavlja na glavu bolesnika, a ispred njega crveni papir s perom. On izgovara azimu usred kađenja (fumigacije) sa perom u ruci. Vrlo brzo pronalazi, pred svojim očima odgovor na svoje misli i skrivene stvari. Istoj molbi se pribjegava za otkrivanje blaga, cjepanju zemlje (šik lar), da bi se otjerale mistične prepreke (elmauani, tojest džinni koji čuvaju zlato); i najzad da se govori o ukletim mjestima (istintak el amir).

Cijeli tekst pročitajte na ovom linku

https://esmerovic.com/arapska-magija-dzinnski-kralj-ahmar-i-utorak/
Na vrh Go down
 
Džinnski kralj Ahmar
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: ๑۩۞۩๑ ARAPSKO-TURSKA MAGIJA ๑۩۞۩๑-
Idi na: