๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Raise your voice against Israel and everyone who protects these criminals, because we all have that right. The right to freedom, the right to life, and the right to choose. No one has the right to silence us!
 
HomePortalLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA?

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Donaton
Admin
Donaton


Broj komentara : 4493
Join date : 2013-02-15
Mjesto : The pen is mightier than the sword!

KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? Empty
KomentarNaslov komentara: KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA?   KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? EmptyTue Apr 04, 2023 5:33 am

Jedna stara izreka mudro kaže kako zdrav čovjek ima stotinu želja a bolestan samo jednu, što je možda, samo po sebi, dovoljno rječito i potvrđuje da uvijek žudimo za onim što nemamo. Želja je ništa drugo nego li čežnja za nečim što vjerujemo da će nas usrećiti no često shvatimo da baš i nije tako. Međutim, to nije razlog da si uoči Nove godine ili bar za svoj rođendan ne damo oduška i poželimo nešto lijepo za sebe ili svoje najdraže.

Sasvim je sigurno da ne postoji osoba na ovoj planeti koja nema bar jednu želju čije ostvarenje potajno očekuje. Želje nam se, ovisno od životne dekade u kojoj se nalazimo, mijenjaju te se od onih naivnih dječijih, ili pak romantični želja tokom rane mladosti, polako pretvaraju u konkretnije i zrelije. Ono što je fascinantno kod njihove realizacije jeste činjenica da za većinu naših želja treba samo malo sreće pa da se ispune. Upravo stoga nije na odmet kroz cijeli život sanjati snove i imati bar nekoliko želja jer nam one daju nadu u bolje sutra. Najzad, niko od nas ne zna kada ga i u kojem trenutku sreća može pogledati i ispuniti baš ono što tako žarko želimo.

O samim željama postoji zaista mnogo vjerovanja ali i pravila. Podsjetit ćemo vas samo na neka. Prvo i najvažnije jeste da nakon što poželite nešto izbrojite u mislima do deset prije nego li progovorite. Drugo pravilo je zapravo upozorenje da trebate biti oprezni, ali i donekle skromni u željama, jer kako to tvrdi vjerovanje, ukoliko vam se želja ne ispuni ona će vam privući lošu sreću u život. Nije dobro požurivati ostvarenje zamišljenog pošto poželite li nešto dovoljno dugo to ćete i dobiti. Moć same želje često se krije u magičnoj simbolici neparnih brojeva pa tako ako tri osobe fokusiraju svoje misli na određenu stvar, ona će se navodno ostvariti.


TRENUTAK ZA ŽELJE

Ako vam slučajno ispadne iz ruke češalj dok se češljate, podignite ga sa poda ali tako da mu zubci budu okrenuti prema dolje i zaželite želju. Ovo se, prema vjerovanju, čini da bi se ostvarila želja ili da se ne bi dogodila loša sreća. Prema drugom uvjerenju nakon što ispustite češalj, stanite nogom na njega i poželite želju prije nego što ga podignete.

Ukoliko vam nakon ispijanja kafe u šoljici ostane puno taloga, okrenite šolju naopako i stavite palac na dršku i njime okrenite šolju tri puta u krug dok zamišljate svoju želju. Nakon toga podignite šoljicu i bude li sav talog izišao napolje iz nje želja će vam se sigurno ostvariti.

Ugledate li slučajno negdje djetelinu sa pet listova dok je berete poželite želju a zatim je bacite od sebe i udaljite se bez okretanja.

Dogodi li se da se pronađe dupli plod badema neka dvije osobe zamisle po želju. Kada se sljedeći put sretnu, koja od njih dvije prva kaže: „Filipino“, ispuniće svoju želju.

U Sjevernoj Americi se vjeruje da je dobro poželjeti želju čim se ugleda crveni automobil.
Dakle, kada vidite crveni automobil, dok ga posmatrate u mislima poželite želju.
Kada vidite crveni automobil, potrčite i uštinite nekoga ko se nalazi blizu vas i istovremeno zaželite želju.
Čim vidite crveni auto, uštipnite se uz želju. U Bosni se vjeruje da treba čim se ugledaju kola hitne pomoći ili ona vatrogasna uhvatiti prstima nešto crveno i poželjeti želju.

Uvijek kada pored vas prođe kamion sa tovarom prazne buradi poželite želju.

Želja će se također ostvariti ukoliko je zamislite kada legnete u krevet u kojem nikada do tada niste spavali.

Poželite nešto prije otvaranja Biblije. Ako prilikom otvaranja ugledate rečenicu koja glasi; „I to će se ostvariti“, ispuniće vam se želja.

Nakon što ste pomislili želju, ukoliko uspijete jednim dahom ugasiti sve svjećice na rođendanskoj torti, ona će vam se ostvariti.

Postoje posebna magična mjesta gdje se želje ostvaruju brže nego li negdje drugdje. Jedno od njih je most. Najidealniji je novi most jer, kako to tvrdi jedno folklorno vjerovanje, pomislite li želju dok prvi put prelazite preko njega ona će vam se sigurno ispuniti. Drugdje se kaže da morate brojati do dvanaest dok prelazite bilo koji most a onda poželite želju. Nadalje, vjeruje se da će vam se zamišljeno ispuniti ukoliko ne progovorite niti jednu riječ dok prelazite preko željezničkog mosta. Također, dok stojite na nekom mostu poželite nešto i pljunite u vodu. Druga verzija ovog recepta sugerira da se prvo pljune u vodu sa mosta a onda krene dalje i prije nego li pređete most morate zaželjeti nešto.

Jedno od najvažnijih pravila u čaroliji želja jeste da nipošto i ni pod koju cijenu ne smijete nikome otkriti ono što želite sve dok vam se ne ispuni.

Ako vam ispadne metla na pod, poželite želju prije nego što je ponovo uzmete u ruke.

Idealan trenutak za poželjeti nešto jeste kada pronađete dugme.

Ugledate li sivu mačku pogledajte joj prednje šape i zaželite želju koja će vam se ostvariti, ako više nikada ne vidite tu mačku.

Djevojka koja zatekne mačku u svojoj sobi treba da je, pre nego što je izbaci napolje, pomiluje po leđima sedam puta i svaki put poželi želju.

Poželite nešto dok jedete pileće srce i prije ili kasnije ispuniće vam se.

Progutajte malo pileće srce cijelo i zaželite želju dok se ono spušta niz grlo.

Bacite srce od pijetla preko lijevog ramena u trenutku dok ste nešto poželjeli i imaćete u tome sreću.

Da saznate hoće li vam se ostvariti želja, uzmite špil karata i okrećite jednu po jednu kartu. Ako se prvi pojavi crveni as, ispuniće vam se želja; ako se pojavi crni as, neće doći do ostvarenje.

Lotta likes this post

Na vrh Go down
Bosniak

Bosniak


Broj komentara : 172
Join date : 2013-03-09
Age : 33
Mjesto : Kavdag

KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA?   KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? EmptyFri Jun 30, 2023 5:30 am

Ovo je mnogo zanimljiv text ali mislim da se za ostvarenje neke želje mora biti jako uporan.

Lotta likes this post

Na vrh Go down
Lotta

Lotta


Broj komentara : 72
Join date : 2018-03-08

KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA?   KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? EmptySun Dec 10, 2023 1:16 am

Sviđa mi se. A da li ima nešto za primjerice magiju zdravlja?
Na vrh Go down
Sponsored content





KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA?   KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA? Empty

Na vrh Go down
 
KAKO DA MI SE ISPUNI ŽELJA?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ZAPALI SVIJEĆU I ISPUNI SVOJU ŽELJU
» Genocid u Gazi: ISPUNILA SE NAJVEĆA IZRAELSKA ŽELJA: UBIJATI, UBIJATI, UBIJATI I SAMO UBIJATI
» Kako se odbraniti od sihirbaze
» Kako razdvojiti neki par
» Kako prepoznati crnomagijaša

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
๑۩۞۩๑ A N Z O T I K A ๑۩۞۩๑ :: ČARKE I BAJANJA-
Idi na: