๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
» Misteriozna Bosna i Hercegovina – između legendi i stvarnosti
Yesterday at 9:08 am by Donaton

» Hazrat Fatima in shamanism
Sun Jan 22, 2017 6:59 pm by Donaton

» Kamen u bubregu
Fri Jan 20, 2017 3:37 pm by Jasminka

» Šamanizam i hazreti Fatime
Thu Jan 19, 2017 1:44 pm by Donaton

» Za liječenje grla
Wed Jan 18, 2017 6:40 pm by Ariana

» Facebook i magija
Wed Jan 18, 2017 3:23 pm by Sadaka

» U Tuzli rođena beba đavo: Zbog prisustva šejtana prebačena u Ameriku!
Tue Jan 17, 2017 8:42 pm by sun ayla

» Za poslušnost džina
Mon Jan 16, 2017 8:48 pm by Artemida

» Čaj za izbacivanja viška tečnosti
Mon Jan 16, 2017 9:03 am by Emina

January 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Statistics
We have 492 registered users
The newest registered user is Izgubljena86

Our users have posted a total of 19851 messages in 1759 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Magija & Uvod
Mitologija Bosne i Hercegovine
Ljubavni sihir sa 41 zrno graha
Bosnian mythology
Pohvala od forumaša
Introduction to Lenormand Cards and Lenormand Card reading
Top posting users this week
deniela

Amira

Ariana

Beba

Artemida

Šansel

BOLTHORN VELES

Donaton

Keywords
karte ciganske Jinn falanje dzin sihir tilsum kalendar venerin skidanje ljubavne svijecama ljubavna bajalice black pecat crnom dove Spell ljubav talisman spells Novac magic Karin gatanje

Share | 

Magija & Uvod

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Kronos

Broj komentara : 89
Mjesto : Tuzla

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Sat Aug 15, 2015 8:00 pm

Sihirbaz wrote:
Ovaj text sam prekopirao sa nekog sajta ali htio sam njime samo navesti da se današ često brkaju neke bitne sekvence.Sve ono što danas postoji u okultizmu rezultat je magijskog učenje Kaldejaca, Perzijanaca i Egipćana.Židovi nisu bili nikakvi čarobnjaci niti su šta doprinjeli magiji osim što su bili obrazovaniji od ostalih naroda pa su zahvaljujući tome mogli manipulirati znanjem.Na primjer ona scena iz Biblije gdje Mojsije ili Musa razdijeli Crveno more nije ništa drugo doli kopija starog egipatskog mita o čarobnjaku koji je da bi zadivio faraona razdijelio vodu u jezeru na dvoje.Ili mit o Solomonu je kopija starijeg iranskog mita o kralju čarobnjaku Džamšidu za kojeg legende tvrde da je imao magijski pehar u kojem je mogao da vidi bilo koji dio zemlje ili svemira i šta se dešava u njemu,vladao je demonima i mogao izvoditi čuda.Za njega se vjeruje da je izmislio proizvodnju vina jer kako znamo prvo se vino proizvelo u Iranu,itd.
Zapravo želim reći da onaj ko želi nešto zaista pametno i ozbiljno naučiti o magiji a i religiji treba se baviti proučavanjem izvorišta a ono je Kaldeja-Egipat-Perzija a i Indija jer sa ta četiri mjesta dolazi 80% svega onoga magijskog i religijskog što mi danas poznajemo a što se voli etiketirati zapadnim okultizmom, jevrejskom magijom, monoteizmom itd.

Necemo mi uzimati sad u obzir biblije ni iran perzijance ni ostale Smile
ovdje se radi o mnogo starijem i odakle se vuku korijeni, ako cemo samo uzeti egipatsku magiju, ona i nije egipatska ako cemo jos dublje da zadjemo u vrijeme kada nije ni perzija ni kralj Dzamsidu postojao..
Za vrijeme Lemurije i Atlasa i MU... sam Thoth egipatski bog magije je iz zemlje atlasa koji je prenio znanje egiptu ali duga prica, tad je bio potop a ne biblijski nego nesto drugo je u pitanju, pa je dosao u egipat primitivni narod gdje ih je ucio magiji , gradnji itd ovo nije pusta prica, o ovom nam govore Thotove Smaragdne ploce sta se desilo,bilo,i gdje se ide.

a sto se tice Hebrews-a takozvani jevreji , hebrews nisu jevreji danasnji jevreji nista drugo nisu do Khazari Very Happy Hebrews kao rasa je unistena i to je druga prica odakle potice Znanje o drvetu zivota Smile i magije drveta zivota, a samo sto su to pretvorili kao grm koji se javio tom i tom, prestavio se kao bog Smile sto su opet naravno sve danasnji jevreji prepravili..
tako da nebi bas se igrao sa tim da su oni samo uceni i da nisu imali deistva u magiji, sa tim znanjem i moguce je da svasta naprave Smile sa danasnjim svijetom.

Last edited by Kronos on Sat Aug 15, 2015 9:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Kronos

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Sat Aug 15, 2015 8:51 pm

Eh sad kad nam tako mocan sistem prica o znanju koje je u nama i oko nas i otakd to znanje postoji samo smo u stanju sad da desifrujemo neke stvari koje je bilo skriveno velom vremena Smile dok nismo dobili teleskope pa otkrili te planetice i kako sta fuknckionse Smile eh ko su oni "Vanzemaljci" kako bi moderan covjek rekao da se nasalim Razz kada nema odgovora na nesto Smile pa to napredno znanje imali Razz
Back to top Go down
View user profile
Yildiz

Broj komentara : 352
Mjesto : Bosna

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Sun Aug 16, 2015 9:32 pm

Kabala je čisto sranje i nju svako ko zna išta o magiji ne uzima za ozbiljno. Kabala je nastala u 18.stoljeću od skandinavskog mita o drvetu života i indijskog učenja o čakrama. Kako su Židovi bili isto kao i Cigani lutajući narod od naroda sa kojim su se susretali kopirali su njihova znanja i vjerovanja a kabala je najočitiji primjer. Zato opet naglašavam - kabala je bezvezan i bezvrijedan sistem.
Slažem se da magija potiče iz Kaldeje, Mesopotamije, Perzije i Egipta a te nekakve mitološke zemlje poput Atlantide, Lemurije itd su sam mitovi. Pa najstarija vjerovanja su koliko znam od Aboridžina i procjenjuju se na 25 hiljada godina.
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

Broj komentara : 2947
Mjesto : هللا ءاش ام

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Mon Aug 17, 2015 4:10 am

Bez svađe molim a što se tiče Židova i nekakve kabale tome nije mjesto na ovom forumu prvenstveno zbog poštovanja prema Palestincima nad kojima ovi vrše decenijski genocid.
Back to top Go down
View user profile
Senad

Broj komentara : 284
Mjesto : mračne havaje

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Mon Aug 17, 2015 8:40 am

Tako je admin!
Back to top Go down
View user profile
Kronos

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Mon Aug 17, 2015 7:25 pm

Admin wrote:
Bez svađe molim a što se tiče Židova i nekakve kabale tome nije mjesto na ovom forumu prvenstveno zbog poštovanja prema Palestincima nad kojima ovi vrše decenijski genocid.

ovo je forum ezoteriskog sadrzaja,a ne politicki magazin ko je na koga vrsio genocid to me neinteresuje po mom gledistu svako je na svakoga vrsio genocid danas ne biste imali tolike granice na drzavama i dobro oznacene teritorije.
Saudijska genocidise yemen u vezi politicke igre.. pa i iran druge, pa i egipat trece... neinteresuje me..

i admin prestani brisati moje postove.. ili brisi citavu temu pa cak i mene sa foruma toliko..
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Magija & Uvod   Yesterday at 12:00 am

Back to top Go down

Magija & Uvod
View previous topic View next topic Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4