๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
» Magijsko liječenje bolesti
Today at 2:22 pm by Bosniak

» Pitanje u vezi boje
Today at 2:05 pm by petros

» Mitologija Bosne i Hercegovine
Yesterday at 1:01 pm by Donaton

» Bošnjačke basme i bajalice
Yesterday at 11:54 am by Donaton

» Pohvala od forumaša
Tue Jul 18, 2017 10:19 pm by Korkut

» Čaj protiv žučnog kamenca
Tue Jul 18, 2017 7:10 am by Fata od zlata

» Za smirivanje bolova u stomaku
Tue Jul 18, 2017 7:10 am by Fata od zlata

» Bolovi u zglobovima
Tue Jul 18, 2017 7:02 am by Fata od zlata

» Misteriozna Bosna i Hercegovina – između legendi i stvarnosti
Mon Jul 17, 2017 12:19 pm by Donaton

July 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Statistics
We have 539 registered users
The newest registered user is bhknight

Our users have posted a total of 20970 messages in 1890 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Pohvala od forumaša
Bosnian mythology
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Liječenje uz pomoć harfova
Lunar Mansion
Ljubavni zapis
Top posting users this week
habanera

Fata od zlata

Donaton

bhknight

Riyana

Artemida

ferka

bosanski zmaj

Zoya

Korkut

Keywords

Share | 

Pravila i upozorenja

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Donaton
Admin

Broj komentara : 3055
Mjesto : Basania

PostSubject: Pravila i upozorenja   Sun Feb 17, 2013 10:35 pm

Arapska magija najpoznatija je po zapisima i hamajlijama, čudesnim religijsko-magijskim tekstovima, čija je svrha da stimulišu ispunjenje neke realne želje. Postoji nebrojeno velik broj zapisima za različite namjene no najpopularniji su ljubavni zapisi. Njima se na volšeban način potencira spajanje dviju osoba tojest naručioca zapisa i željenog partnera ili partnerice. Danas postoji veliki broj takozvanih spravljača zapisa koji površno ili nikako ne poznaju ilm al tilsam ili nauku o spravljanju talismana i hamajlija te zbog svog neznanja šire pogrešnu sliku o ovoj duhovnoj znanosti i općenito o okultizmu.

Iako duhovna pravila naglašavaju tajnovitost u radu, što manje otkrivanja pojedinosti, i generalno skromnost pri informisanju širih masa potrebno je radi kratkog uvida pojasniti bar jedan mali dio te obimne i izrazito mistične grane arapske magije:

-ljubavni zapisi se NE MOGU pisati za svaku želju, tojest za svaku osobu. Prije nego li se krene sa praktičnim radom spravljač zapisa, koji može biti samo muškog spola, mora provjeriti da li zvijezde te dvije osobe odgovaraju jedna drugoj. Ukoliko se računanjem i uvidom dođe do podatka da se njihove zvijezde ne podudaraju od tog posla se odustaje. No, ispostavili se da su zvijezde naručioca zapisa i željene osobe u dobrom odnosu onda se može krenuti sa radom.

-ljubavni zapisi se uvijek pišu posebnom olovkom i mastilom. Fotokopirani ili zapis pisan kemijskom olovkom NEMA EFEKAT.

-prije pisanja zapisa spravljač mora obaviti vjerski dio (abdest, klanjanje i izgovaranje nekog Božijeg imena ili dove).

- spravljač zapisa ne smije konzumirati svinjetinu, pušiti, piti alkohol. Isto tako, mora paziti na tjelesnu i duševnu čistoću, ne smije puno razgovarat sa drugim ljudima, ne smije dugovati nikom ništa, mora redovito dijeliti sadaku (milostinju), itd.

Back to top Go down
View user profile
Senad

Broj komentara : 303
Mjesto : mračne havaje

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Sun Feb 17, 2013 11:11 pm

Po čemu se tačno može utvrditi da li se za nekog može napisati zapis?
Back to top Go down
View user profile
Soraya

Broj komentara : 626
Mjesto : Fight for your life!

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Mon Feb 18, 2013 9:56 pm

Da li se kod vas moze naruciti zapis?
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Tue Feb 19, 2013 2:20 pm

Soraya wrote:
Da li se kod vas moze naruciti zapis?

U planu je da se kasnije na forumu napravi online shop u kojem će između ostalog biti i ponuda za izradu zapisa i hamajlija. Ali to će za sada morati sačekati dok se ne završe neke druge stvari. Uglavnom, bićete obavješteni na forumu. Lp
Back to top Go down
View user profile
Soraya

Broj komentara : 626
Mjesto : Fight for your life!

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Thu Feb 21, 2013 12:34 pm

Hvala na odgovoru.Sad sam vidjela u online shopu reklamu za jednog hodzu Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Mostarac

Broj komentara : 340

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Wed May 22, 2013 7:43 am

Fali nam novi postova na temu zapisa i hamajlija Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Krsnik

Broj komentara : 204
Mjesto : Samobor

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Tue Jan 28, 2014 11:30 am

Fenomenalna tema - PRAVILA I UPOZORENJA

Trebalo bi ih postaviti na vrh foruma kao VRLO BITNO.

Rad i djelovanje sa silama/energijama ma koliko mislili da je Bezbolno, u krivim mislima, željama i rukama može biti opasno i pogubno kako za praktikanta tako i za onog gdje se energija usmjerava.

Borba protiv negativnosti postoji. To su energije koje bez volje i "znanja" Božje volje ljudi rade ljudima na ovaj ili onaj način. Biti sretan, biti zaljubljen, bogat i radostan je osobno stanje ali i privilegija mogu komotno kazati samo onih koji ih zaslužuju - a pojmove sreća, ljubav, blagostanje - svatko će sebi rastumačiti na svoj način. Ono što je bitno je To da svaka naša akcija ima za posljedicu reakciju ako je direktno namijenjena na nešto ili nekoga bez odobrenja i znanja druge strane. Tu su u pitanju obično ljubavne magije i utjecaji da bi se nešto dobilo , što nam možda u ovom trenutku ne pripada ili nam ne pripada nikako. U takvim akcijama direktno se suprotstavljamo Sili/Bogu i sudbinskim zakonima. To može biti pogubno.
Moj savijet je za sami početak hodanja Stazama, osvijestiti sebe i dobro spoznati svoje mjesto pod suncem. Isti smo, ali nosimo različite "zapise na Duši".
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Tue Jan 28, 2014 4:47 pm

Čovjek je biće energije, prema jednoj definiciji ljudsko tijelo ništa drugo nego zbijena energija, i prema tome svi smo podložni različitim uticajima energija koje svakodnevno dolaze sa raznih strana. Riječi su energija, ono što jedno drugome prenosima i govorimo ostavlja na nas uticaj. Zato je moje mišljenje da je magija zapravo ništa drugo nego rad sa spiritualnim energijama iz svijeta koji egzistira paralelno sa našim.
Ljudi se privlače ili odbijaju upravo zbog toga što nam nečija energija odgovara ili ne odgovara. Neka kod nas stvara osjećaj sreće i harmonije a druga upravo suprotno. Zbog toga ljubavna magija ne može da djeluje kod osobe čija je energija u suprotnosti sa našom. To ljudi nazivaju izrazima poput "Nisu suđeni!", "Nije do Boga!" a ja osobno mislim da je zbog neharmoničnosti energije koju svako od nas isijava.
Back to top Go down
View user profile
Krsnik

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Tue Jan 28, 2014 6:43 pm

Točno tako, ali ja bih još samo rekao da je čovijek samo dio sveukupne energije postojanja. Postavljen u određeni "kalup" -tijelo i sa odeđenom energiom života-duh.
Na magiju kao pojam jest znanje i razumijevanje sveukupne ili određene frekvencije energije kako na materijalnom tako i na eteričnom/duhovnom nivou. (elementarna magija 4 elementa i duh) . To razumijevanje stvara vještinu rođenu ili naučenu / duh nad materiom/ da smo u mogućnosti mijenjati stvari- pod pojmom- nadnaravno. Ista vještina , znanje i mogućnost kako mogu iscjeliti na svakom nivou postojanja isto tako mogu i uništavati, trovati i razarati na svakom nivou postojanja. Opet se vraćam na čovjeka- kao jedino biće materijalizirano , a opet eterično (duh) i kao takvo egzistiramo kao što egzistiramo- svojim djelima, odlukama i privučenim željama mijenjamo frekvencije naših postojanja. "ona zrači milošću i vedrinom" ili " hvata me jeza i nelagoda" npr). i podložan je biti-grešan.
Slažem se da je ljubavna magija moguća po principu privlačenja i odbijanja i zasigurno je blagoslovljena ako je od Boga. No ljubav je i slijepa , kao i neki muškarci i žene. U toj sljepoći i gluhoći požele počesto i ono što im nije suđeno. Zašto? Jer im je lijep ili lijepa - jer hoće baš nju ili njega. No onda dođe magija na red- "N:N da ne spava, da ne jede ..itd." to je magija bajalica. Ne uspije li , pokreće se nešto strašnije ..i tako redom do cilja. A onda? Niti ljubavi niti sreće. Kompletan poremećeni energetski sustav osobnih života tih ljudi i svih koji su krvno vezani za iste. Da ne govorim o podmlatku i ako prežive do poroda. "uzeo ih Vrag" rekli bi.
Drugačiji pristup ljubavnoj magiji nosi čist pristup- kad Molimo od Više sile da nam na naš put postavi Dušu/ljubav koja nam najviše odgovara i kojoj najviše odgovaramo bez imena i prezimena , bez lika u mislima. Rekoh da je to čist pristup i prema sebi i Višem postojanju , ali opet samo vrijedi za one osobe koje nose osviještenost svog postojanja i ne mjere ljubav materijalnim postojanjem- a to bi reklo ..."a ne neću njega ili nju ne sviđa mi se" . Kad shvatimo da su odnosi između nas evolucjskog tipa i nisu zagarantirani za do kraja života , bit će nam lakše Smile Tad i taj "sudbinski kontakt" ne znači i sreći i blagostanje - vrlo moguće je da ćemo nešto bitno naučiti ili ćemo mi naučiti nekog. Bilo dobro ili loše. Sve u jednoj osnovnoj svrsi - obogatiti svoj Duh.
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Tue Jan 28, 2014 7:43 pm

Slažem se. Ja bi se samo nadovezao na ovo o ljubavnoj magiji jer vidim da je to postao danas veliki problem, tojest, ljudi imaju pogrešno shvatanje što je ljubav i kako se do nje dolazi.
Prema okultnim knjigama postoje četiri uzročnika magije: mržnja, ljubav, želja za moći i zavist. Sva četiri su zapravo četiri ljudske emocije koje se stalno prepliću kroz naš život. Ljubavnu magiju pokreće egoizam i strast, ni jedno ni drugo nemaju veze sa razumom te zbog toga može se konstatirati kako ljubavna magija spada u domen crne magije jer kroz nju čovjek na silu pokušava mjenjati drugu osobu, njenu energiju i ono što ona predstavlja u svom životu. Zbog toga takvi potezi nikada ne mogu biti na zadovoljstvo onog ko ih uzrokuje.
Ljubav je sloboda, pravo na izbor i ko god pokušava zatočiti ljubav osuđuje samog sebe. Mi ne posjedujemo jedni druge, mi se samo u jednom datom trenutku susrećemo, spajamo i razilazimo jer energija mora proticati, kolati, širiti se, nestajati i pojavljivati se.
Sjetimo se ovoga, kada smo tužni automatski se osjećamo usamljeno, bez snage, volje tojest energije. Čim iziđemo van, i odemo u neko društvo, pa makar to bilo i u kafiću, onako da sjedimo samo za stolom ali okruženi drugim ljudima, naše se raspoloženje mjenja, vraća nam se volja, snaga, motivacija. Zašto? Zato što se naša energija u tom prostoru bar na kratko spojila sa nečijom drugom, bilo kroz neki smjeh koji smo čuli, riječi, pogled... Nebitno. Tu dolazim do poente svega – kada smo nesretno zaljubljeni mi smo upravo ta persona koja sjedi sama u nekoj sobi (ili svom svijetu) tužna, jadna i samo u jednom razmišljanju. Kada iziđe napolje, ili u prijevodu počne izlaziti, kretati se, ona će nailaziti na druge potencijalne partnere koji joj mogu postati potencijalno novi partneri (ljubav).
Bitno je samo usmjeriti misli, osloboditi ih, i onda se automatski i energija oslobađa i ima pristup ka drugima.
Back to top Go down
View user profile
Krsnik

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Wed Jan 29, 2014 4:26 pm

SVAKA ČAST!
Back to top Go down
View user profile
Donaton
Admin

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Wed Jan 29, 2014 9:54 pm

Krsnik, dopala mi se ova rečenica iz tvog posta: "Kad shvatimo da su odnosi između nas evolucijskog tipa i nisu zagarantirani za do kraja života , bit će nam lakše"
Baš tako, uz svaku osobu mi "rastemo" ali kako nema garancije nizašto na ovom svijetu tako nema ni za ljubav, odnosno da ćemo sa nekim ostat cio život, stoga je mudro, naravno ako umijemo, uzeti ono najbolje iz svakog odnosa. Isto razmišljanje može se primjeniti i na druga životna polja, poput posla.
Ko smo, šta smo, odakle dolazimo i kuda idemo su vječna pitanja i najbolje se ne baviti sa njima već zapravo živjeti svoj život, u jednoj harmoniji prvo sa samim sobom a onda i sa drugima. Ima jedna jako dobra izjava, tačnije naslov knjige, koja mi se svojevremeno dopala a zove se "Jedni smo drugima najbolji poklon".
Iako mi autor knjige ide na živce Smile to je nebitno spram onome što piše. Ovo je jedan mali dio:

Naučio sam da ne možeš nekoga natjerati da te voli. Sve što možeš učiniti jeste da budeš neko koga se može voljeti.
Naučio sam da ne mora značiti da je nekome stalo do mene, ako je meni do njega. Naučio sam da trebaju godine da se izgradi povjerenje, a samo sekunde da se uništi. Naučio sam da nije važno šta imaš, več koga imaš u životu. Naučio sam da mi treba dosta vremena da postanem osoba koja hocu da budem. Naučio sam da smo odgovorni za ono što uradimo, bez obzira kako se osjećamo. Naučio sam da li ti kontroliraš svoje ponašanje, ili ono tebe. Naučio sam da bez obzira koliko je veza strasna i burna, te se vatra postepeno gasi i bolje bi bilo da na njeno mjesto dodje nešto drugo. Naučio sam da kada sam ljut, imam pravo na to,ali mi ne daje za pravo da sam okrutan. Naučio sam da se pravo prijateljstvo nastavlja i na velikoj udaljenosti. To vrijedi i za pravu ljubav. Naučio sam da ako me neko ne voli onako kako bih htio, ne znači da te nikako ne voli. Naučio sam da zrelost zavisi od iskustva koje si doživio i od onoga što si naučio, a ne od broja rodjendana koje si slavio. Naučio sam da porodica neće uvijek biti uz tebe, možda zvuči smiješno, ali ljudi koji ti nisu rodjaci se mogu brinuti o tebi, mogu te voljeti i naučiti te da ponovo vjeruješ ljudima. Porodice ne moraju biti biološke.
Naučio sam da nije dovoljno da ti drugi oproste. Nekada moraš oprostiti sam sebi. Naučio sam da bez obzira koliko ti je srce slomljeno, svijet neće stati zbog tvoga bola. Naučio sam da ako se dvoje ljudi svadja, ne mora značiti da se ne vole, a ako se ne svadjaju da se vole. Naučio sam da ne moramo mijenjati prijatelje, ako shvatimo da se oni mijenjaju. Naučio sam da dvoje ljudi može gledati istu stvar, a da je vide različito. Naučio sam da ljudi do kojih vam je stalo, budu vam prerano uzeti.
Back to top Go down
View user profile
Krsnik

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   Wed Jan 29, 2014 11:25 pm

Kako bolje opisati osobnu evoluciju - odnosno biti osviješten , nego ovim postom Admine koji si nam dao. To je Srž Magije! Magije Života!
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Pravila i upozorenja   

Back to top Go down

Pravila i upozorenja
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Američki fudbal za svakoga i sve-Pravila
» Nova pravila za sledecu sezonu!
» Američki fudbal za svakoga i sve-Napad u američkom fudbalu (prvi deo)