๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
May 2017
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Statistics
We have 526 registered users
The newest registered user is sabaha

Our users have posted a total of 20682 messages in 1843 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Pitanje o zapisima?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Pohvala od forumaša
Bosnian mythology
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Liječenje uz pomoć harfova
Lunar Mansion
Ljubavni zapis
Top posting users this week
Šansel

Melina

Jasminka

Keywords
ljubavna svijecama ljubavne Spell falanje sihir Novac tilsum Jinn ljubav crnom black dzin spells talisman bajalice venerin karte ciganske dove tilsumi gatanje kalendar skidanje magic pecat

Share | 

Prevaranti

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
The author of this message was banned from the forum - See the message
Anonimus

Broj komentara : 106
Mjesto : Kosovo

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Mar 19, 2017 12:18 pm

Ima dosta danas prevaranata što se tiče zapisa i hamajlija pa me zanima zna li ko dobrog ispisivača zapisa koji ne mora biti hodža jer to ništa ne znači pošto znam par hodža varalica?
Back to top Go down
View user profile
Riyana

Broj komentara : 687

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Mar 19, 2017 3:23 pm

U Beču je prije više od deset godina bio neki gospodin sa Sandžaka koji nije bio hodža ni derviš ali je znao raditi jako dobre zapise koji su pomogli dvijema osobama koje lično znam.
Nije bio skup i bio je jako dobar čovjek. Nemam njegov broj ni adresu ali mislim da se zove Abdulah Kaljić ili neko slično prezime.
Back to top Go down
View user profile
Sihirbaz

Broj komentara : 83

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Mar 19, 2017 8:03 pm

Pa uglavnom na glasu su bile nadri-hodže tj osobe koje nisu po profesiji svećenici nego posjeduju znanje arapske magije i aktivno se njome bave.
Bilo je i pravi hodža ali oni su bili više egzorcisti.
Back to top Go down
View user profile
Lahmadzum

Broj komentara : 8

PostSubject: Re: Prevaranti   Mon Mar 20, 2017 1:59 am

Prevaranata je uvijek bilo.U svim oblastima.Istina je da posebno danas ordinira prilično velik broj šarlatana i hohštaplera.Ali njih je lako prepoznati jer oglasi su im uvjek prilično nabrijani po šablonu da oni rješavaju sve i mogu pomoći oko maltene svake stvari što je realno nemoguće
Meni su najbolji oni koji nude "nevidljive zaštite"???? Sad su toliko bezobrazni da im je muka i piskarati po papiru pa ko fol imaju nevidljive za koje ne treba ni papir hehehe
Back to top Go down
View user profile
Papićulo

Broj komentara : 10

PostSubject: Re: Prevaranti   Wed Mar 29, 2017 8:29 am

Čitao sam neki dan Auru koja inače reklamira sve same varalice a u ovom zadnjem broju imaju clanak o nekom mladom hodži iz Tešnja koji čini mi se pljuje po zapisima (nije mi se dalo čitati ta bljezgaranja pa sam samo preletio po tekstu) a koji su kako svi znamo sačinjeni od kur'anskih ajeta i sura (uglavnom) i ne možeš a da se ne začudiš kako neko može biti hodža a pljuvati po zapisima i hamajlijama odnosno pljuje po samom sadržaju Kur'anu?
Ljudi nikako da shvate šta je zapis a posebno hamajlija i onda pričaju gluposti da se dodvore nekim krugovima ili najčešće i ne znaju pisati zapise pa onda pljuju po onima koji znaju.
Jadno da ne može biti jadnije.
Back to top Go down
View user profile
Korkut

Broj komentara : 9

PostSubject: Re: Prevaranti   Thu Apr 06, 2017 8:54 am

Ne mogu reći da su baš svi koji se oglašavaju prevaranti jer nekad nije bilo interneta niti puno medija a i živjelo se u komunizmu koji je branio religiju i magiju pa je jedina mogućnost da do nekog dođeš bilo po usmenoj preporuci.
Međutim internet i potpuno beskrupolozni mediji usmjereni ka apsolutnoj zaradi i bez skoro ikakve zakonske regulative (bar zasada) iskorištavaju tu pogodnost i privlače sve moguće šarlatane koji izmišljaju što fascinantnije priče o porijeklu svog "dara", oni maltene rješavaju sve probleme, izuzetno su veliki vjernici unatoč tome što religija se oštro protivi bilo kakvom bajanju i zapisima, i imaju ogromnu izmišljenu datoteku slučajeva kojima su pomogli poput Damir.Beč ili Milica.Beograd hehe iskorištavajući u tome opciju diskrecije. Oni navodno štite svoje izmišljene klijente od obznanjivanja i tako mogu pričati šta god hoće jer niko to ne može provjeriti.

Drugi problem u ovome su sami klijenti koji imaju često nerealne želje poput roditelja koji godinama zanemaruju dijete i onda kada se ono potpuno otme kontroli u pubertetu traže zapise da ga se smiri itd. Posebno su komedijalni oni koji se zagledaju u nekog ko im se dopadne mada ta osoba nikako i ne reagira na njih i onda žele čini za ljubav kako bi ih taj ili ta pa i na silu zavoljeli???!!! Ili klijent zna da ga supruga ili suprug vise ne vole i zele okončati taj brak ali egoizam ne dopušta pa onda žele na silu ili spojiti ili razdvojiti nekoga. Ima toga još pa bi rekao da i sami klijenti su dobrim dijelom krivi za današnju situaciju i ovo što se desava jer ne može samo jedna strana biti kriva a druga ne.
Back to top Go down
View user profile
teheranka

Broj komentara : 66

PostSubject: Re: Prevaranti   Thu Apr 06, 2017 10:23 am

Dobro si ovo napisao korkut i u potpunosti dijelim to mišljenje.
Back to top Go down
View user profile
Fata od zlata

Broj komentara : 939
Mjesto : Što ne mogu ja bez straha poginuti od sevdaha

PostSubject: Re: Prevaranti   Fri Apr 07, 2017 1:19 pm

Treba imati na umu i još jednu činjenicu koja glasi da nema čovjeka koji ne griješi tako da nemojte očekivati da ćete naići na gataru ,hodžu ili neku babu koja vam može u svemu pomoći ili stopostotno predskazati sudbinu - uvijek tu ima manji ili veći propusta i pogrešaka.
Svi smo nesavršeni i greške su nam sasvim normalna i urođena sklonost.
Isto tako trebamo svoje probleme sami rješavati a ako su prešli granice naši mogućnosti onda potražiti pomoć sa strane.
Back to top Go down
View user profile
bosanski zmaj

Broj komentara : 112

PostSubject: Re: Prevaranti   Mon Apr 10, 2017 7:58 am

Fata to je ok i realno rezoniranje ali i ti tamo (hodže i babe) ne smiju isto tvrditi da sve rješavaju i da u svemu mogu pomoći jer to je ortodoksna laž.
Najbolje je da se svako od njih specijalizira za jedan problem i u tome nastoji biti što bolji npr da jedno snima magiju a drugo radi ljubavnu magiju poput povratka voljene osobe, treće dobro baje od uroka, četvrto klanja istiharu itd itd.
To je puno pametnije i realnije od onog mogu sve i svašta a posebno kad uz takve usluge nude i nekakve čajeve kuglice i kamenje hehe
Back to top Go down
View user profile
Soraya

Broj komentara : 615
Mjesto : Fight for your life!

PostSubject: Re: Prevaranti   Fri Apr 28, 2017 5:30 am

Lutvija Babajić
Kada Radetinac
Braća Hadžimejlić
Dževad Klepić
su samo neki od prevaranata koji daju kopirane zapise ili onako bezveze našvrljanje linije po papiru a koje doslovno masno naplate.Čuvajte ih se!
Back to top Go down
View user profile
Fata od zlata

Broj komentara : 939
Mjesto : Što ne mogu ja bez straha poginuti od sevdaha

PostSubject: Re: Prevaranti   Fri Apr 28, 2017 3:51 pm

Za Lutviju i Kadu sam i ja čula da varaju narod.
Strašno je to kako ljudi besramno varaju ljude u nevolji.
Back to top Go down
View user profile
Jasim

Broj komentara : 69

PostSubject: Re: Prevaranti   Fri Apr 28, 2017 9:06 pm

Zna se da žena ne može pisati zapisa i hamajlije tako da svaka koja to radi varalica je.
Back to top Go down
View user profile
Papićulo

Broj komentara : 10

PostSubject: Re: Prevaranti   Sat Apr 29, 2017 4:11 pm

Lutvija ima kuću na nekom brdu koliko se sjećam i kao sve varalice ide sa tom forom da ima što više naroda ispred kuće kako bi se stekao dojam kako je poznata i čuvena a zapravo ciljano radi gužvu.
Tako radi većina tih šarlatana
Back to top Go down
View user profile
stana1

Broj komentara : 4

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Apr 30, 2017 8:55 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav svima, moze li mi neko najpre pomoci kako da ovde postavim jednu sliku? Smile Naime, treba mi pomoc oko odgonetanja nekog teksta na arapskom, ali ne mogu da se snadjem kako da postavim sliku...Hvala vam unapred Smile
Back to top Go down
View user profile
stana1

Broj komentara : 4

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Apr 30, 2017 9:29 am

Uspela sam da postavim sliku...da li mi neko moze reci sta je to? Da li je nekakav tilsum, zapis, crna magija...? Ili nista od toga?
Back to top Go down
View user profile
petros

Broj komentara : 99

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Apr 30, 2017 1:47 pm

Koliko se ja kontam to je stranica iz neke knjige znači nije ni zapis ni tilsum a ni hamajlija.
Back to top Go down
View user profile
Sihirbaz

Broj komentara : 83

PostSubject: Re: Prevaranti   Sun Apr 30, 2017 9:06 pm

Da to je stranica iz knjige koja čak nije ni knjiga o magiji već nešto sasvim drugo.Mislim da je iz Pakistana.
Back to top Go down
View user profile
Amira

Broj komentara : 562

PostSubject: Re: Prevaranti   Mon May 22, 2017 12:40 pm

Pričala mi je neki dan jedna kako su davno prije, početkom osamdesetih, njeni rođaci imali bolesnu ćerku koja nije htjela jesti i stalno je nekim pričala a nikog nije bilo kod nje. Vodili je doktoru pa psihijatru ali nikakve pomoći.
I onda im je neko rekao za hodžu iz Tuzle pa su mu otišli i on je toj djevojčici stavio rog, valjda kravlji, na uho i počeo učiti molitve.Istog trena ta je djevojčica pričala kako je osjetila da je nešto iskočilo iz nje. Nakon toga je zaspala a kad se probudila prvi put nakon dugo vremena rekla je da je gladna i da bi jela. Njeni roditelji su plakali od sreće što im je dijete opet postalo normalno.
Back to top Go down
View user profile
Sibila

Broj komentara : 731
Mjesto : Sanski Most

PostSubject: Re: Prevaranti   Mon May 22, 2017 5:30 pm

Bilo je i u mom mjestu ti ljudi-čudotvoraca koji su imali neke nesvakidašnje sposobnosti.
Šteta samo što nije bilo adekvatnih pojedinaca da detaljno dokumentiraju njhov rad i tako nam omoguće detaljniji uvid u njihove sposobnosti.
Back to top Go down
View user profile
Melina

Broj komentara : 69
Mjesto : My soul is from elsewhere - I'm sure of that!

PostSubject: Re: Prevaranti   Today at 3:17 am

Ima neka Amira u Zagrebu koja se bavi izradom zapisa što mi je samo po sebi odmah čudno jer čitala sam ovdje na nekoliko mjesta da žena ne može pisati zapise i drugo ona je u tome neuspješna jer njeni zapisi ne djeluju.
Ima i jako čudna upustva za njihovo korištenje poput ovaj stavi u lijevu cipelu a ove u štokove vrata pa onda tri puta obnesi oko struka, ovaj stavi u koru šupljog stabla, sa ovim zovi ga telefonom... Imam osjećaj da sa tim želi samo ispasti uvjerljivija a zapravo sve čista glupost i bez ikakvog rezultata.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Prevaranti   

Back to top Go down

Prevaranti
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1