๑۩۞۩๑ BOSNIAN MAGIC ๑۩۞۩๑

WELCOME TO BOSNIAN FORUM DEDICATED MAGIC AND FORTUNE TELLING – REGARDS FOR READERS FROM IRAN, SYRIA, EGYPT, IRAQ, FRANCE, GREECE, PALESTINE, SWEDEN, NORWAY, LIBANON, CHINA, BULGARIA, ROMANIA, INDIA, PAKISTAN, USA, AUSTRALIA, UKRAINE, VENEZUELA...

HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Latest topics
December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Statistics
We have 477 registered users
The newest registered user is royanson

Our users have posted a total of 19517 messages in 1705 subjects
Most active topics
Bošnjačke basme i bajalice
Kako otkriti da li ste žrtva crne magije?
Bogumilstvo i Bošnjaci
Mitologija Bosne i Hercegovine
Bosnian mythology
Pohvala od forumaša
Stare slike, razglednice i poštanske markice iz Bosne i Hercegovine
Najdraži postovi i teme
Vaša pitanja?
Zanimljivi linkovi i web stranice
Top posting users this week
Donaton

Jasminka

Emina

Delisia

Šansel

ferka

petros

Anonimus

Mostarac

Keywords
magic venerin karte ljubav talisman pecat black sihir tilsum dzin ciganske gatanje krug Novac svijecama crnom Jinn Spell ljubavne falanje lenormand dove skidanje ljubavna spells kalendar

Share | 

Rimljani izmislili Isusa da bi smirili pobunjene Židove

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Mostarac

Broj komentara : 332

PostSubject: Rimljani izmislili Isusa da bi smirili pobunjene Židove   Wed Jan 07, 2015 7:43 pm

WASHINGTON - Prema najnovijoj teoriji američkog povjesničara Josepha Atwilla, stručnjaka za Bibliju, rimska aristokracija izmislila je priču o Isusu Kristu kako bi primirila pobunjene židove.
- Židovske sekte koje su živjele u Palestini u to doba i čekale su ratnika-Mesiju kojeg je obećalo proročanstvo stalno su podizale oružane pobune tijekom prvog stoljeća, govori Atwill.
- Kada su Rimljani iskušali sve konvencionalne oblike ratovanja bez uspjeha, okrenuli su se psihološkom ratovanju. Zaključili su kako je najbolji način za zaustaviti židovske misionare razviti privlačan sustav vjerovanja. Tada su izmislili priču o ‘miroljubivom Mesiji’. Umjesto da potiče na rat, ovaj Mesija pozivao je na okretanje drugog obraza i poticao židove da ‘daju caru carevo’ i plaćaju porez Rimu.
Atwill ne vjeruje kako je Isus utemeljen na jednoj osobi koja je stvarno živjela u to doba.
- Mogao bi biti jedini izmišljeni lik u književnosti čiju je cijelu životnu priču moguće povezati s drugim izvorima. Jednom kada smo otkrili te izvore, jednostavno ništa ne preostaje.
Do svojih zaključaka Atwill je došao dok je proučavao ‘Ratove židova’, jedini preživjeli povijesni tekst o Judeji iz tog vremena, koji je pisan na temelju osobnih iskustava.
- Počeo sam primjećivati paralele između tog djela i Novog zavjeta. Slijed događaja i lokacija u priči o Isusu prati slijed događaja u vojnoj kampanji rimskog cara Titusa Flaviusa. Ovo je jasan dokaz namjerno postavljene strukture. Isusova biografija zapravo je iskonstruirana, od početka do kraja, na prethodnim pričama, no pogotovo na biografiji rimskog cara, tvrdi Atwill.
Vjeruje kako je to otkriće tako dugo prošlo nezapaženo jer mnoge paralele nisu izravne, već su konceptualne ili poetične. Autori nisu htjeli da ih prosječan čitatelj zapazi, no htjeli su da ih prepozna pažljiviji čitatelj. Obrazovani Rimljanin iz vladajuće klase vjerojatno bi brzo shvatio o kakvoj se literarnoj igri radi, misli Atwill.
Upitan radi li se o početku kraja kršćanstva, Atwill je rekao ‘vjerojatno ne.’ Ipak, vjeruje kako će nekima koji su na pola puta da prestanu vjerovati dati povoda da ‘rasčiste’ s kršćanstvom.
- Iako je kršćanstvo nekima utjeha, također može biti i vrlo štetno i represivno, podla metoda pranja mozga koja je dovela do slijepog prihvaćanja kmetstva, siromaštva i rata kroz povijest, tvrdi Atwill.
Back to top Go down
View user profile
Senad

Broj komentara : 278
Mjesto : mračne havaje

PostSubject: Re: Rimljani izmislili Isusa da bi smirili pobunjene Židove   Wed Jan 07, 2015 10:34 pm

Ovo sam već pročitao na nekom portalu prije nekoliko mjeseci.Mislim da tu ima istine jer u egipatskoj i perzijskoj religiji imamo istovjetan mit o bogu kojeg je rodila boginja djevica i koji je ubijen a zatim uskrsao.Čak je perzijski bog Mitra rođen 25.decembra a Horus je rođen od boginje djevice Izide ubijen,raskomadan i onda opet sastavljen i uskrsnuo.
To su već odavno poznato činjenice kao i ona da je kršćanstvo mnogo mlađe od ove dvije religije te je očito da je priča o Isusu kopija perzijsko-egipatskog mita.Ali to nije ni bitno već nešto drugo.
Nije mi jasno jedno: kako je moguće da je Jehova,Isus, Allah totalno nebitno kako ga zovu bog koji postoji a recimo stari bogovi mnogo mnogo stariji od ovoga današnjeg Boga ne postoje a u njih hiljadama godina vjerovali milioni i milioni ljudi?! Kako je moguće da postoji današnji Bog a Zeus,Izida,Artemida,Jupiter itd ne postoje? Zar to ipak nije licemjerno jer kako vidimo niko nema dokaza ni da ovaj današnji Bog postoji. Nemam ja ništa protiv religije i ne napadam nikoga jer kod nas danas ako samo išta kažeš na ovu temu odm,ah ispada da mrziš napadaš i neznam ti ja ta sve ne.
Isto tako me zanima kako to u Indiji ili Kini,Japanu postoji mnogo bogova u koje ti ljudi vjeruju i da li mi sad možemo reći da je "naš" jedan bog stvaran a njihovi nisu?
Back to top Go down
View user profile

Rimljani izmislili Isusa da bi smirili pobunjene Židove
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1